Do kiedy można pobrać bon turystyczny? Dzięki niemu sporo zaoszczędzisz podczas wypoczynku

Wakacje tuż tuż, a pogoda sprzyja letnim wypoczynkom. Jak zaplanować wyjazd, aby nie wydać fortuny? Pomocny może okazać się bon turystyczny. To dodatkowy zastrzyk gotówki na wypoczynek dla rodzin. Do kiedy można pobrać bon turystyczny? Gdzie go wykorzystać? Wyjaśniamy.

Polski Bon Turystyczny, wystartował 1 sierpnia 2020 roku. To rodzaj rządowego wsparcia dla rodzin, które posiadają przynajmniej jedno dziecko. Bon turystyczny przyznawany jest niezależnie od dochodu i jest wolny od podatku. Bon turystyczny ma formę kodu o wartości 500 zł (na niepełnosprawne dziecko 1000 zł). Do kiedy można pobrać świadczenie i jak go wykorzystać? 

Do kiedy można pobrać bon turystyczny? Bon turystyczny można wykorzystać do końca marca 2022 roku, ale warto już teraz  zarejestrować się w systemie i go pobrać. Warto pamiętać, że bon turystyczny nie jest do wykorzystania w każdym miejscu. Jest lista miejsc, w których można nim zapłacić za wypoczynek. 

Do kiedy można pobrać bon turystyczny? Jest sporo czasu na wykorzystanie pieniędzy

Bon turystyczny jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie "Rodzina 500 plus". 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Od 1 sierpnia 2020 r. bon jest dostępny platformie PUE ZUS i mogą aktywować rodzice dzieci do 18. roku życia. Po wejściu na PUE rodzice uzupełniają dane kontaktowe. Następnie aktywują bon i otrzymają kod, za pomocą którego będą mogli płacić pomiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em. Profil na PUE można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

Zobacz też: Bon turystyczny - lista miejsc. Bonem nie zapłacimy wszędzie. Ale jest istotna zmiana.

Zobacz wideo 500 plus a dzietność. Czy program spełnia swoje zadanie?
Więcej o: