Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Ostatni dzwonek na poprawę ocen. Uczniowie muszą się pospieszyć

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 coraz bliżej, a co za tym idzie, do wystawienia ocen zostało niewiele czasu. Uczniowie, którzy chcą poprawić stopnie powinni pamiętać o kluczowym terminie.

W roku szkolnym 2020/2021 nauka przebiegała uczniom w nietypowy sposób. Z powodu zagrożenia epidemicznego musieli przenieść się ze szkolnych ławek przed ekrany monitorów i przyzwyczaić do trybu edukacji bez bezpośredniego kontaktu z nauczycielami. Początkowo liczono na to, że nauka zdalna niebawem się zakończyły, ale okazało się, że uczniowie wrócili do szkół zaledwie kilka tygodni przed wakacjami.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021?

Wielu uczniów obawiało się, że powrót do placówek w maju będzie dla nauczycieli okazją do wnikliwej weryfikacji ich wiedzy poprzez odpytywanie, dokładne sprawdzanie zeszytów oraz zapowiadanie dużej ilości sprawdzianów i klasówek. Jeszcze przed przejściem na edukację stacjonarną młodzież szkolna stworzyła petycję z prośbą o niewracanie do szkół. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nie przystał na takie rozwiązanie, jednak zaapelował do nauczycieli, aby nie stresowali uczniów po powrocie do placówek.

Uczniowie naprawdę tego powrotu od dawna wyczekiwali i ten powrót rzeczywiście będzie wielką przyjemnością, o to również się troszczymy

- mówił szef MEiN.

Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska pokazała swój baby shower

Są jednak osoby, dla których weryfikacja wiedzy ma teraz duże znaczenie. Co roku przełom maja i czerwca jest okresem, w którym wielu uczniów stara się poprawić oceny. Dotyczy to osób starających się o świadectwo z czerwonym paskiem oraz tych, którym grozi ocena niedostateczna na koniec roku. Należy zaznaczyć, że aby otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem, trzeba mieć średnią ocen końcowych przynajmniej 4.75 oraz przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.

Przypominamy, że nauczyciele mieli czas do 24 maja na wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych, a do 2 czerwca uczniowie mieli poznać wszystkie przewidywane oceny. Ostateczny termin wystawienia ocen końcowych nastąpi we wtorek 15 czerwca. Koniec roku szkolnego 2020/2021 zaplanowano na piątek 25 czerwca. Oznacza, to, że do wakacji pozostało zaledwie 16 dni.

Więcej o:
Copyright © Agora SA