Lista hoteli - bon turystyczny pozwoli obniżyć cenę wakacyjnego wyjazdu

Lista hoteli - bon turystyczny w niektórych placówkach pozwoli obniżyć cenę rodzinnego wyjazdu wakacyjnego. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie jechać i jak zrealizować tę formę rządowego wsparcia dla rodzin.

Lista hoteli - bon turystyczny umożliwia płacenie w obiektach, na których wybór nie moglibyśmy sobie pozwolić, jednak dzięki wsparciu rządu, możemy w ten sposób obniżyć rachunek za wakacje. Polski Bon turystyczny wprowadzono 1 sierpnia 2020 roku. Można z niego korzystać do końca marca 2022 roku. Na każde dziecko przysługuje 500 zł. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Lista hoteli - bon turystyczny nie tylko na noclegi

Na początku bon turystyczny funkcjonował nieco inaczej, niż teraz. Świadczenie obejmowało jedynie noclegi w obiektach turystycznych i imprezy turystyczne z minimum jednym noclegiem. Rząd jednak zdecydował się zwiększyć możliwości płacenia bonem. Od 2021 roku pojawiły się zmiany, które pozwoliły wykorzystywać bony na jednodniowe wycieczki wraz z atrakcjami. To daje szansę skorzystać z bonu turystycznego także rodzicom młodszych dzieci, które nie wyjeżdżają jeszcze na kolonie, obozy, czy inne wyjazdy z noclegami. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Lista hoteli - bon turystyczny można zrealizować w tych miejscach

Jeśli planujemy już wakacyjne wyjazdy rodzinne i letnie atrakcje dla dzieci, warto wziąć pod uwagę, czy opłacając je, będziemy mogli wykorzystać bon turystyczny. Na stronie m.in.: Polskiej Organizacji Turystycznej znajduje się lista podmiotów, które honorują płatność bonem turystycznym. Można to sprawdzić tu:

  • www.bonturystyczny.gov.pl,
  • www.pot.gov.pl,
  • www.polska.travel

Bon turystyczny. Rząd nie planuje wydłużać terminu ważności bonu, choć sytuacja epidemiologiczna wciąż nie pozwala na swobodne wyjazdy wakacyjne (zdjęcie ilustracyjne)Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Zapewni dzieciom wiele atrakcji

Lista hoteli - bon turystyczny można łatwo zrealizować

Jak zrealizować bon turystyczny? To bardzo proste. Wystarczy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). System umożliwia rejestrację za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego i niektórych systemów bankowości internetowej. Aby zapłacić bonem turystycznym, trzeba okazać go podczas opłaty za wybraną atrakcję lub nocleg.

Więcej o: