Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? To już ostatnia prosta, zostało niewiele czasu na wystawienie ocen

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Uczniowie mają przed sobą trzy tygodnie szkoły, z czego część to będzie już czas po wystawieniu ocen na koniec roku szkolnego. Mogą to wykorzystać na odbudowanie relacji towarzyskich.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Już niedługo. W tym roku szkolnym dzieci i młodzież spędziły w swoich placówkach niewiele czasu. Młodsze klasy 1-3 wróciły do nauki stacjonarnej po weekendzie majowym, czyli 4 maja. Od poniedziałku 17 maja na naukę hybrydową przeszli uczniowie z klas 4-8 i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Z kolei od 31 maja, do szkół wrócili wszyscy uczniowie w trybie stacjonarnym. Wszystko na kilka tygodni przed wakacjami

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Jak będzie wyglądać uroczystość?

Jak będzie wyglądała uroczystość wręczenia świadectw, zdecydują dyrektorzy poszczególnych placówek. Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 25 czerwca. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało ogólne wytyczne dotyczące organizacji uroczystości na zakończenie roku szkolnego. Chodzi oczywiście o maksymalne bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli oraz pozostałych pracowników placówek. Jeśli pogoda dopisze, rozdanie świadectw można zorganizować na świeżym powietrzu np. na szkolnym boisku.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Do kiedy wystawienie ocen?

Zakończenie roku szkolnego w tym roku odbędzie się 25 czerwca w piątek. Mimo wielkiego zamieszania w szkolnictwie spowodowanego epidemią koronawirusa i koniecznością przejścia na naukę zdalną ta data jest zgodna z kalendarzem szkolnym opracowanym na początku bieżącego roku szkolnego. Dyrekcje poszczególnych placówek ustalają swoje zasady i terminy jeśli chodzi o wystawienie ocen na koniec roku. W wielu placówkach terminy wyglądają następująco:

  • 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.
Więcej o: