Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? To już ostatnia prosta, zostało niewiele czasu na wystawienie ocen

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Uczniowie mają przed sobą trzy tygodnie szkoły, z czego część to będzie już czas po wystawieniu ocen na koniec roku szkolnego. Mogą to wykorzystać na odbudowanie relacji towarzyskich.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Już niedługo. W tym roku szkolnym dzieci i młodzież spędziły w swoich placówkach niewiele czasu. Młodsze klasy 1-3 wróciły do nauki stacjonarnej po weekendzie majowym, czyli 4 maja. Od poniedziałku 17 maja na naukę hybrydową przeszli uczniowie z klas 4-8 i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Z kolei od 31 maja, do szkół wrócili wszyscy uczniowie w trybie stacjonarnym. Wszystko na kilka tygodni przed wakacjami. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Jak będzie wyglądać uroczystość?

Jak będzie wyglądała uroczystość wręczenia świadectw, zdecydują dyrektorzy poszczególnych placówek. Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 25 czerwca. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało ogólne wytyczne dotyczące organizacji uroczystości na zakończenie roku szkolnego. Chodzi oczywiście o maksymalne bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli oraz pozostałych pracowników placówek. Jeśli pogoda dopisze, rozdanie świadectw można zorganizować na świeżym powietrzu np. na szkolnym boisku.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Do kiedy wystawienie ocen?

Zakończenie roku szkolnego w tym roku odbędzie się 25 czerwca w piątek. Mimo wielkiego zamieszania w szkolnictwie spowodowanego epidemią koronawirusa i koniecznością przejścia na naukę zdalną ta data jest zgodna z kalendarzem szkolnym opracowanym na początku bieżącego roku szkolnego. Dyrekcje poszczególnych placówek ustalają swoje zasady i terminy jeśli chodzi o wystawienie ocen na koniec roku. W wielu placówkach terminy wyglądają następująco:

12 tysięcy na dziecko - dla kogo? Nie każdy rodzic otrzyma świadczenie. Jest warunek12 tysięcy na dziecko - dla kogo? Nie każdy rodzic otrzyma świadczenie. Jest warunek

  • 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.
Więcej o: