Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Pozostało mało czasu, by zawalczyć o czerwony pasek

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Osoby, które chcą poprawić stopnie lub zawalczyć o czerwony pasek na świadectwie, powinny pamiętać o konkretnych terminach.

Początek czerwca dla wielu uczniów jest okresem, w którym motywują się do nauki. To szczególnie stresujący moment dla osób, którym grozi ocena niedostateczna na koniec roku, ale również szansa dla tych, którzy chcą postarać się o czerwony pasek na świadectwie. Czasu jest niewiele, tym bardziej że termin wystawienia ocena poprzedza jeszcze jeden długi weekend.

Kiedy kończy się rok szkolny 2021?

W procesie wystawienia ocen w roku szkolnym 2020/2021 dla uczniów i nauczycieli istotne są trzy terminy. Do poniedziałku 24 maja pedagodzy mieli czas na wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych. Natomiast w środę 2 czerwca minął termin wystawienia przewidywanych pozostałych ocen ze wszystkich przedmiotów. Ostateczna data wystawienia wszystkich ocen na koniec roku to wtorek 15 czerwca, a rady klasyfikacyjne powinny odbywać się w okolicach 17 czerwca. Aby otrzymać czerwony pasek na koniec roku, należy otrzymać średnią arytmetyczną ocen wynoszącą 4,75. Dobre stopnie to jednak nie wszystko. Uczniowie, którzy dostaną świadectwo z czerwonym paskiem muszą mieć przynajmniej bardzo dobre zachowanie na koniec roku. Warunki otrzymania świadectwa z czerwonym paskiem reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Zobacz wideo W czerwcu szczepienia dzieci od 12 roku życia

Należy zaznaczyć, że przed wystawieniem ocen, uczniów czeka jeszcze jeden dzień wolnego. Jest nim Boże Ciało, które wypada w czwartek 3 czerwca, a jeżeli dyrektor danej placówki podejmie taką decyzję, wolny może być również piątek 4 czerwca, dzięki czemu weekend zostałby przedłużony o dwa dni.

Koniec roku szkolnego 2020/2021 zaplanowano na piątek 25 czerwca. To oznacza, że do wakacji zostało jedynie 22 dni (16 dni bez weekendów). Niestety, w tym roku wakacje są krótsze, niż chociażby dwa lata temu. W 2021 roku letnie wolne będzie trwało 67 dni. W 2020 roku wakacje były o jeden dzień krótsze, ale dwa lata temu uczniowie mieli aż 74 dni wolnego. Powodem takiego stanu rzeczy jest rozłożenie dni w czerwcu i we wrześniu w kalendarzu.

Chrzciny. Dowód wiary czy kultywowanie tradycji?Koperta jako prezent na chrzciny dla dziewczynki i chłopca? "Nie rozumiem, że ktoś odda swoje ostatnie pieniądze, bo wypada"