Filmik, na którym widać dziewczynkę i gryzonia jest hitem. Ale wzbudził też niepokój. "To bezpieczne?"

Nagranie, na którym widać małą dziewczynkę i zabawnego pieska preriowego podzielił internautów. Jedni się zachwycają, inni wskazują, jakie niebezpieczeństwa dla dziecka może nieść takie obcowanie z dzikim zwierzęciem.

Filmiki z małymi dziećmi i zwierzakami biją w sieci rekordy odtworzeń. Internauci uwielbiają oglądać rozczulające scenki z maluchami i ich pupilami jak np. ten, na którym kot pilnuje bezpieczeństwa dziecka na balkonie, czy nagranie przedstawiające psa opiekującego się maluchem, którego "ochrzczono" jego nianią. Tym razem serca internautów skradł filmik, na którym widać małą dziewczynkę i pieska preriowego. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Urocza para

Piesek preriowy, czyli nieświszczuk to rodzaj ssaka z podrodziny afrowiórek w rodzinie wiewiórkowatych. Występuje w Ameryce Północnej i Środkowej, w chwili zagrożenia wydaje odgłosy podobne do szczekania, stąd jest nazywany pieskiem. Na filmiku dziewczynka trzyma zwierzaka na rękach, śpiewa mu piosenkę i czule poklepuje po pleckach. Zwierzakowi najwyraźniej się to podoba.

Urocze, czy niebezpieczne?

Filmik wywołał wiele skrajnych reakcji na Twitterze. Podzielił internautów na tych, którzy zachwycali się tą uroczą scenką i tych, którzy martwili się o bezpieczeństwo dziewczynki. Pisali, że gryzoń ma ostre pazury i zęby, może wyrządzić dziecku krzywdę, może też być nosicielem groźnych chorób.

Meghan MArkle zwolniła nianięMeghan Markle chce rodzić w nietypowy sposób. Jak scjentolodzy

Internauci pisali: 

Słodkie, czy przerażające? To gryzoń z wielkimi pazurami i dużymi, paskudnymi, spiczastymi zębami.
Zobaczcie, jak długie są pazury tego pieska preriowego
Czy to nie dzikie zwierzęta? Nie jestem pewien, czy powinna go trzymać.
To bezpieczne?
Spójrzcie na te pazury!
Są nosicielami wielu niebezpiecznych pasożytów
O mój Boże! Przenoszą straszne choroby
Może wyglądać uroczo, ale to dzikie zwierzę i tak należy je traktować
Choć na pierwszy rzut oka jest uroczy, to dzikie zwierzę, które może w sekundę wyrządzić trwałe szkody, których nie będą w stanie naprawić nawet najlepsi chirurdzy plastyczni i okuliści. Spójrzcie na te pazury
Więcej o: