Koperta jako prezent na chrzciny dla dziewczynki i chłopca? "Nie rozumiem, że ktoś odda swoje ostatnie pieniądze, bo wypada"

Jeszcze do niedawna standardowymi podarunkami na chrzest były biżuteria czy pamiątka z grawerem. Ciągły pośpiech sprawił jednak, że coraz częściej decydujemy się podarować w ramach prezentu białą kopertę i zostawić rodzicom decyzję, na co przeznaczą pieniądze. Ile powinno się w niej znaleźć? Opinie są różne.

Upominek na chrzest dotychczas był czymś o wartości emocjonalnej i pamiątkowej. W końcu nie ma nic tak wzruszającego jak odnalezienie w dorosłym życiu maleńkiej bransoletki z grawerem, czy innego upominku, który zabierze nas w sentymentalną podróż. Jednak z biegiem czasu w modę weszły praktyczne prezenty, które miały wspomóc młodych rodziców, a w tym koperty z określoną sumą pieniędzy, które rodzice mogą przeznaczyć na aktualne potrzeby dziecka. Na forum eDziecko.pl zapytaliśmy internautów o to, ile wypada dać w kopercie. 

Zobacz wideo Beckhamowie świętują chrzest najmłodszych dzieci

Prezent na chrzest dla dziewczynki i chłopca. Ile dać w kopercie?

Ludzie powinni się oduczyć słowa 'wypada'! Uważam, że jak ktoś nie ma pomysłu na prezent, może spokojnie dać kopertę, a w niej tyle ile nie obciąży budżetu domowego. Nie rozumiem tego, że ktoś odda swoje ostatnie pieniądze, bo wypada, a później nie będzie miał, za co zrobić zakupów na obiad

- napisała jedna z użytkowniczek forum. 

Radosław MajdanDziecko Radosława Majdana i Małgorzaty Rozenek nie będzie miało chrztu. Para zdradziła powód

Każdy powinien dać tyle, ile uważa za stosowne. Większość ludzi teraz daje pieniądze, a ja uważam, że najlepszym prezentem jest obecność i ewentualnie jakaś fajna pamiątka.

Okazuje się, że niezależnie od płci dziecka, wciąż najlepiej sprawdzają się upominki, które przetrwają przez lata.  Grawerowane pamiątki, wykonane ze srebra lub złota, komplety sztućców, skarbonki, tabliczki pamiątkowe oraz zdobne pudełeczka i biżuteria zawsze będą cieszyły się powodzeniem. Jeśli nasz budżet jest jednak o wiele niższy, możemy postawić na maskotkę, z którą dziecko będzie dorastało. 

Ja uważam, że na chrzciny to powinno się coś dać typu łańcuszek, kolczyki, jakiś album, sztućce wygrawerowane imieniem, bo to ma być pamiątka. Pieniądze rodzice wydadzą na swoje potrzeby

- uznała intertnautka i wiele osób się z nią zgodziło. Przy wyborze prezentu na chrzciny kierujmy się więc zasadą zapisaną w jednym z komentarzy: dać tyle, na ile nas stać.

Lewandowscy ochrzcili córkę? Cała rodzina pozuje na biało. Są też wyjątkowe prezentyLewandowscy ochrzcili córkę? Cała rodzina pozuje na biało. Są też wyjątkowe prezenty

Więcej o: