Czerwony pasek. Średnia nie wystarczy. Uczeń musi spełnić jeszcze jeden warunek, aby uzyskać wyróżnienie

Coraz więcej uczniów martwi się o swój czerwony pasek i średnią. Do zakończenia roku szkolnego zostały niespełna cztery tygodnie nauki, a w dziennikach wciąż są braki po roku nauki zdalnej. Co trzeba zrobić, żeby w 2021 roku mieć świadectwo z wyróżnieniem? Podpowiadamy, jakie warunki muszą spełnić uczniowie.

Czerwony pasek na swoim świadectwie chciałby zobaczyć każdy uczeń. Jaka średnia go gwarantuje? Choć można byłoby podać konkretną liczbę, okazuje się, że nie jest to takie proste. Na sukces składa się kilka czynników. Nauczyciele mają czas na wystawienie ocen rocznych i poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych
Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

Czerwony pasek - jakie warunki trzeba spełnić?

Zakończenie roku odbędzie się 25 czerwca. Czerwony pasek można uzyskać dopiero na zakończenie klasy czwartej. Na co trzeba położyć nacisk, jeśli zależy nam na świadectwie z czerwonym paskiem? Obowiązują właściwie dwie zasady:

  • średnia musi wynosić wówczas minimum 4,75
  • wyróżnienie na świadectwie mogą dostać uczniowie, którzy otrzymali oceną z zachowania przynajmniej bardzo dobrą

Centrum handlowe Skende urządziło dwie przestrzenie do zabawy na zewnątrz. Dzieci po raz pierwszy mogły pobawić się w nich w piątek, z okazji Dnia Dziecka. Jeden z placów zabaw znajduje się w pobliżu pasażu zewnętrznego (wejście od strony alei Spółdzielczości Pracy), natomiast tor rowerowy i park do ćwiczeń w pobliżu wejścia do Skende Shopping od ulicy Kupieckiej. Inwestycja kosztowała Skende 2 mln zł.
Na placu zabaw są m.in. huśtawki na sprężynach, zjeżdżalnie czy drewniany domek zabaw. A także  minityrolka, umożliwiająca zjazd między dwoma punktami. Wstęp na obie przestrzenie do zabawy jest bezpłatny.  mdZmiany w 500 plus. Rząd oszczędzi sporo pieniędzy. Nie będzie gotówki do ręki

Szczegóły odnośnie warunków uzyskania wyróżnienia znajdują się w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych. 

Uczniowie otrzymać czerwony pasek, nawet jeśli posiadają na świadectwie ocenę dostateczną. Nie trzeba mieć samych piątek i czwórek, ale średnia nie może być niższa niż 4,75. 

Nauka zdalna 'atrapą nauczania'? Minister Czarnek zdradza, w której grupie okazała się najmniej efektywnaNauka zdalna "atrapą nauczania"? Minister Czarnek zdradza, w której grupie okazała się najmniej efektywna

Więcej o: