Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Dzięki niemu zapewnimy dzieciom wiele wakacyjnych atrakcji i nie wydamy fortuny

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Zadanie jest naprawdę proste, można to zrobić przez telefon i zajmie to kilka chwil. Warto pamiętać o bonie turystycznym, bo dzięki niemu możemy zapewnić dzieciom atrakcje nieprzewidziane w domowym budżecie.

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Wszystko odbywa się elektronicznie, nie trzeba wypełniać żadnych dokumentów. Wszystko po to, żeby w czasie panującej epidemii koronawirusa ograniczyć konieczność wizyt w urzędach etc. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny?

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Nic prostszego. Bon turystyczny otrzymamy, gdy zarejestrujemy się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). System umożliwia rejestrację za pomocą m.in. Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. Bon turystyczny 2021 zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Aby zrealizować bon turystyczny, trzeba po prostu okazać go podczas opłaty za daną atrakcję lub nocleg.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Nowe możliwości

Bon turystyczny w ubiegłym roku funkcjonował nieco inaczej. Świadczenie dotyczyło jedynie noclegów w obiektach turystycznych i imprez turystycznych z przynajmniej jednym noclegiem. Rząd zdecydował się jednak zwiększyć wachlarz możliwości w tym zakresie. W 2021 roku wprowadzono zmiany, które pozwoliły korzystać z bonów także w trakcie płacenia za jednodniowe wycieczki wraz z atrakcjami w ramach danej oferty. Poza tym bon turystyczny w 2021 roku przysługuje także dzieciom, których rodzice pracują za granicą.

'Bajkowa niedziela' w MyślęcinkuJak wykorzystać bon turystyczny? Zastrzyk gotówki dla rodzin przed wakacjami

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Lista miejsc i atrakcji 

Planując wakacyjne wyjazdy i atrakcje dla dzieci warto wziąć pod uwagę to, czy będziemy mogli wykorzystać bon turystyczny i właśnie za jego sprawą pokryć ten wydatek. Na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej znajdziemy listę podmiotów, które  przyjmują płatność bonem. Lista jest dostępna także na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel

Więcej o: