Dni wolne od pracy i szkoły - czerwiec i wakacje 2021. Jak zaplanować ten czas z dzieckiem?

Dni wolne od pracy i szkoły - czerwiec i wakacje 2021. W tym roku kalendarz dni wolnych latem nie wygląda korzystnie, ale pamiętajmy o weekendach i spróbujmy - w czasie, kiedy nie mamy zaplanowanych wakacyjnych wyjazdów - zorganizować ten czas dzieciom w sposób niebanalny i aktywny.

Dni wolne od pracy i szkoły - czerwiec i wakacje 2021 to istotne terminy dla wszystkich, którzy dopiero planują urlopy i wakacyjne wyjazdy. Dzieci w wieku szkolnym i młodzież mają wolne już od 25 czerwca i ich letnia przerwa od szkoły potrwa do 31 sierpnia. Warto zaplanować im ten czas w sposób aktywny i postarać się zapewnić wyjazdy lub przynajmniej udział w ciekawych półkoloniach. Z racji panującej epidemii koronawirusa oferta tych drugich jest w tym roku naprawdę bogata. Można znaleźć półkolonie tematyczne: jeździeckie, piłkarskie, rowerowe, żeglarskie etc. Dzieci z pewnością nie będą się nudziły, będą bezpieczne i zdobędą nowe umiejętności. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Dni wolne od pracy i szkoły - czerwiec i wakacje 2021

Jeśli chodzi o czerwiec, to dni wolne od pracy i szkoły to jedynie weekendy. Podobnie w wakacje, a wtedy, w sierpniu wypada święto Matki Boskiej Zielnej, czyli Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej. Święto to przypada 15 sierpnia i jest dniem wolnym od pracy, jednak w 2021 roku wypada w niedzielę, czyli nie przysługuje nam za nie dzień wolny. Tym sposobem, jeśli w czerwcu, lipcu i sierpniu nie planujemy urlopów, pozostaje nam cieszyć się letnimi weekendami. 

Bezwarunkowy Dochód Podstawowy to minimum 1800 zł dla rodziny z dzieckiem. A dla bezdzietnych jest 1200 złBezwarunkowy Dochód Podstawowy to minimum 1800 zł dla rodziny z dzieckiem. A dla bezdzietnych jest 1200 zł

Dni wolne od pracy i szkoły - czerwiec i wakacje 2021 - jak zaplanować

Dni wolne od pracy i szkoły to doskonała okazja, żeby spędzić trochę czasu z dziećmi, najlepiej oczywiście w aktywny i ciekawy sposób. Nie wiadomo jeszcze, jak będą wyglądały obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, dlatego na te dni warto wymyślić coś, czego ewentualna zmiana ograniczeń nam nie utrudni lub uniemożliwi. Oto kilka propozycji:

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
  • wycieczka rowerowa
  • wspólna jazda na rolkach
  • wizyta w ZOO
  • wizyta w parku edukacyjnym
  • wizyta w ogrodzie botanicznym
  • piknik w parku  
Więcej o: