Jak uzyskać bon turystyczny i gdzie nim zapłacić? On nie działa wszędzie

Wakacje już za kilka tygodni. Jeśli planujemy urlop z dziećmi w Polsce, warto skorzystać z bonu turystycznego. Program bon 500 plus na wakacje, czyli Polski Bon Turystyczny, wystartował 1 sierpnia 2020 roku i jest ważny do końca marca 2022 roku. Zanim jednak wyjedziemy na wakacje, warto sprawdzić listę miejsc, gdzie bon turystyczny działa. Bon turystyczny - lista miejsc jest wciąż aktualizowana.

Bon turystyczny - lista miejsc. Do kiedy jest ważne 500 plus na wakacje?

Bon turystyczny można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Teoretycznie jest więc jeszcze nieco czasu na wykorzystanie bonu. Jednak już warto zarejestrować się w systemie i pobrać bon. Warto też sprawdzić listę miejsc, gdzie można zapłacić za wakacje bonem turystycznym.

TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT: Jak zrealizować bon turystyczny? Aby pieniądze nie przepadły, należy przestrzegać konkretnych terminów

Bon turystyczny - lista miejsc. Na co można wydać?

Świadczenie bon turystyczny przyznawane jest niezależnie od dochodu i jest wolne od podatku. Bon turystyczny ma formę kodu o wartości 500 zł (na niepełnosprawne dziecko otrzymujemy 1000 zł). Aby go pobrać, trzeba zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA, JAK POBRAĆ I AKTYWOWAĆ BON TURYSTYCZNY ZNAJDUJE SIĘ TU.

Jak uzyskać bon turystyczny - lista miejsc. Zmiany 2021

2021 rok przyniósł korzystną zmianę w bonie turystycznym. Zapłacimy nim już nie tylko w miejscu, w którym mamy wykupiony nocleg. Możemy zapłacić nim także za jednodniowe wycieczki czy jednodniowe atrakcje. To korzystna zmiana. Bon turystyczny będzie bowiem można wykorzystać nawet w sytuacji, gdy będą zamknięte hotele czy pensjonaty.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Żeby sprawdzić, czy dane miejsce przyjmuje płatność bonem, należy odwiedzić stronę bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow. Bonem turystycznym można zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne świadczone na terenie Polski. Wykaz miejsc znajduje się TU.

Więcej o:
Copyright © Agora SA