Najlepszy prezent na Dzień Dziecka. Pomysły na wyjątkowe podarunki, które sprawią dziecku radość

Dzień Dziecka coraz bliżej. Z tej okazji warto zastanowić się nad wyborem prezentu, który nie tylko chwilowo zainteresuje dziecko, ale sprawi mu przyjemność na dłużej lub wspomoże jego rozwój. Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji.

Dzień Dziecka jest obchodzony w Polsce nieprzerwanie od 70 lat. Co roku świętujemy go 1 czerwca, który tym razem wypada we wtorek. Oznacza to, że rodzicom pozostało niewiele czasu na wybór prezentu dla pociechy. Ważne, aby podarunek nie był tylko zabawką, którą dziecko odłoży na półkę po godzinie zabawy, ale czymś, co na dłużej sprawi mu radość, lub przyczyni się do jego rozwoju. W artykule przedstawiliśmy pięć wyjątkowych pomysłów na prezenty z okazji Dnia Dziecka.

Najlepszy prezent na Dzień Dziecka

Rower lub rolki

Są to przedmioty kosztowne, choć bez wątpienia stanowią długoterminową inwestycję. Taki prezent może być szczególnie istotny po lock downie, ponieważ zachęci dzieci do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu, po miesiącach zamknięcia w domach. Dzięki jeździe na rowerze lub rolkach dziecko poprawi swoją kondycję, dotleni organizm i będzie dobrze się bawić. Jazda na rowerach jest także doskonałym pomysłem na spędzanie czasu z rodziną. Jeżeli sama posiadasz rower, zabierz malucha na wspólną przejażdżkę, która korzystnie wpłynie na waszą relację.

Scrabble lub Scrabble Junior

To słynna gra słowna, świetna na pamięć, koncentrację, ucząca logicznego myślenia, przewidywania, a przy tym rozwijająca słownictwo. Scrabble są również doskonałym pomysłem na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Jeże szukasz prezentu dla mniejszego dziecka, sięgnij po Scrabble Junior - grę, która powinna przypaść do gustu maluchom dopiero zaczynającym czytać. Dzięki niej powinny szybciej przyswoić umiejętność pisania oraz czytania. 

Zobacz wideo Klaudia Halejcio pojechała ze skurczami do szpitala. To był fałszywy alarm

Gra Monopoly

Wiele gier planszowych nie tylko da dzieciom okazję do spędzenia czasu z rodziną i bliskimi, ale pomoże również rozwinąć umiejętności, które okażą się przydatne w życiu codziennym. Do tego typu planszówek należy Monopoly. Gra pomaga rozwinąć strategiczne myślenie i uczy rozsądnego gospodarowania pieniędzmi. Dziecko podczas rozgrywki może przenosić się również w różne stany emocjonalne, co np. może w przyszłości ułatwić mu radzenie sobie z porażkami i obmyślanie planu wychodzenia z trudnych sytuacji.

Klocki 

Na rynku możemy znaleźć rozmaite rodzaje klocków przeznaczone zarówno dla maluchów, jak i dla starszych dzieci. Łączenie poszczególnych elementów wspomoże motorykę małych dzieci, a precyzyjne budowanie bardziej skomplikowanych konstrukcji wpłynie korzystnie na zmysł techniczny dziecka. Zabawa klockami rozwinie też kreatywność i wyobraźnię pociech.

Wykupienie rocznego abonamentu na e-booki i audiobooki

Nie od dziś wiadomo, że wyobraźnie dziecka rozwija także czytanie książek. Jeżeli jednak nie możesz zdecydować się na jedną pozycję lub nie masz pewności, że trafisz w jego gust, postaw na roczną subskrypcję na e-booki oraz audiobooki. Taki prezent poszerzy horyzonty dziecka i wzbogaci jego wiedzę, a przy tym zapewni rozrywkę na długie godziny.

Więcej o: