Pies zachowuje się jak opiekunka dla dziecka. Nagrania robią wrażenie. "Niańczy, ochroni, zapewnia rozrywkę"

Psy są najlepszymi przyjaciółmi ludzi, a niektóre czworonogi są także świetnymi opiekunami. Nagrania z Golden Retrieverem i dziećmi w roli głównej zachwyciły internautów. Widać na nich, jak pies troszczy się o dzieci.

Pies przyjacielem człowieka. Potrafi się zatroszczyć o dziecko

Eksperci, wymieniając rasy najbardziej przyjazne zwierzętom, wskazują często Golden Retrievera. W Internecie jest wiele filmików, na których możemy podziwiać niezwykłą więź czworonogów tej rasy z dziećmi. Na jednym z nich, który opublikowano na YouTube, psy zachowują się jak opiekunki dla dziecka. Przynoszą zabawki, przytulają je i ochraniają. Internauci nie kryją zachwytu pod nagraniem. Piszą w komentarzach:

Jeśli od początku Twoje dziecko będzie miało kontakt ze szczeniakiem i pozwolisz im razem dorosnąć, to będzie dla niego przyjacielem przez całe życie. Będzie je chronił. 
Bez wątpienia najlepszy pies dla dzieci.
Opiekunka, ochroniarz, przyjaciel.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Faktycznie zachowanie psów przedstawione na nagraniu są rozczulające i urocze. Zobaczcie sami:

 

Na jakiego psa zdecydować się przy małym dziecku?

Jaki powinien być idealny towarzysz dla najmłodszych? Zdecydowanie każdy przed wyborem pupila powinien pomyśleć nad tym, czy jest w stanie się nim zaopiekować. Pies w domu to ocean korzyści, ale i morze obowiązków. Warto wiedzieć, które rasy psów mają cechy odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Bo wiadomo, że są psy, które są bardziej agresywne i niezależne. 

Pies dla dzieci powinien być łagodny, cierpliwy i opiekuńczy. Nie powinien nerwowo reagować na obecność maluchów - ich hałaśliwe krzyki czy płacz. Warto też wcześniej wykonać dziecku badanie, które wykaże ewentualną alergię na sierść. 

Zobacz wideo Rozpieść swojego pupila bez wydawania pieniędzy
Więcej o: