Trampolina na balkonie. To zdjęcie wywołało w sieci burzę komentarzy

Ustawienie trampoliny na balkonie wydaje się kuriozalnym pomysłem. To prosty przepis na poważny wypadek. Zdjęcie, które od kilku dni krąży w sieci wzbudza oburzenie internautów, ale i jest powodem żartów.

Dzieci kochają trampoliny. To fakt, który trudno podważyć. Trampoliny pojawiają się na placach zabaw, w ogrodach, coraz więcej sali zabaw ma je na swoim wyposażeniu. Wszystko w porządku, jeśli taka trampolina znajduje się w odpowiednim miejscu.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Kilka dni temu w sieci pojawiło się zdjęcie balkonu, na którym poza zabawkami dla dzieci, widać ustawioną przy balustradzie trampolinę. Internauci byli zszokowani. Jedni bezlitośnie krytykowali właścicieli mieszkania, inni próbowali znaleźć logiczne wyjaśnienie tej dziwnej sytuacji. Wśród komentarzy pojawiły się także niewybredne żarty.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Pod fotografią pojawiło się wiele komentarzy: 

Trampolina to jedno nie wspomnę o plastikowych schodkach zjeżdżalni, którą dziecko bez problemu przesunie do barierki
Brak wyobraźni dorosłych...

Inni żartowali: 

To jest zabezpieczenie antywłamaniowe. Jak złodziej wskoczy przez balkon to od razu wyskoczy
To jest kuszenie licha

Pozory mylą

Niezależnie od opublikowanych komentarzy, warto wziąć pod uwagę fakt, że nie wiadomo dlaczego trampolina stoi na balkonie (może została tam postawiona tylko na czas sprzątania mieszkania?), nie wiemy tak naprawdę, czy w mieszkaniu przebywają dzieci, które mogłyby z tego powodu ulec wypadkowi. Poza tym nie jest to typowa trampolina dla dzieci, a trampolina treningowa dla dorosłych, na takiej trampolinie dziecko nie jest w stanie wybić się wysoko. Zwrócili na to uwagę niektórzy komentujący:

A czy ktoś tam widzi dziecko? A może mają remont albo wynieśli, bo nie ma miejsca w domu...

Meghan MArkle zwolniła nianięMeghan Markle zwolniła nianię Archiego. I to w środku nocy. Ujawnił to przyjaciel książęcej pary

Balkon? Tylko pod nadzorem

Rodzice małych dzieci, którzy mieszkają w mieszkaniu z balkonem, powinni mieć świadomość, ze to miejsce szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci. Nasze pociechy nigdy nie powinny na nim przebywać same, należy zadbać o wszelkie możliwe zabezpieczenia, upewnić się, że maluch nie będzie mógł przesunąć żadnego mebla lub innego obiektu, na który będzie mógł się wspiąć i pokonać barierkę. Należy także mieć świadomość, ze małe dziecko może chcieć wyrzucać z balkonu zabawki, co bez wątpienia byłoby zagrożeniem dla przechodniów, mogłoby także zniszczyć parkujące w pobliżu samochody, narażając rodziców na nieprzyjemności i ewentualne koszty naprawy.

Więcej o: