Dni wolne w czerwcu 2021. Kiedy najlepiej zaplanować rodzinny urlop?

Dni wolne w czerwcu 2021 interesują wiele osób. Przede wszystkim dlatego, że to pierwszy miesiąc, kiedy temperatury mogą być naprawdę wysokie. Po chłodnym i deszczowym maju wszyscy wyczekują słonecznych dni. Czy w czerwcu takie nadejdą? Pewności nie ma, ale prognozy są obiecujące. Kiedy więc najlepiej zaplanować urlop?

Dni wolne w czerwcu 2021. Pierwszy ciepły miesiąc

W końcu nadchodzi czerwiec, miesiąc słoneczny, ciepły, a na dodatek pełen pysznych sezonowych owoców i warzyw. Dni wolne w czerwcu 2021 są więc na potrzebne bardzo. Chcemy odpocząć i naładować baterie.

Przypomnijmy, że w szóstym miesiącu roku następuje przesilenie letnie, a to oznacza, że rozpoczynamy najgorętszą porę roku. W czerwcu rozpoczynają się również wakacje. Dodatkowo warto pamiętać, że na początku czerwca wypada także Boże Ciało, które jest ustawowo wolnym dniem od pracy. A to oznacza dodatkowy dzień wolny w czerwcu 2021.

Dni wolne w czerwcu 2021. Kiedy wypadają weekendu?

Dni wolne w czerwcu rozpoczynają się już na początku miesiąca. 3 czerwca, w czwartek przypada Boże Ciało. A piątek 4 czerwca często jest planowany jako dzień wolny w wielu firmach (na przykład za 1 maja, który wypadał w sobotę). Dodatkowo piątek po Bożym Ciele jest dniem wolnym od nauki. Dzieci mają ten dzień wolny, więc można zorganizować czterodniową rodzinną wycieczkę!

Ponadto w czerwcu wypadają cztery weekendy:

  • 5.06 - sobota
  • 6.06 - niedziela
  • 12.06 - sobota
  • 13.06 -niedziela
  • 19.06 - sobota
  • 20.06 - niedziela
  • 26.06 - sobota
  • 27.06 – niedziela
Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Dni wolne w czerwcu 2021. Pogoda zapowiada się obiecująco

Warto już teraz zaplanować dni wolne w czerwcu 2021, bo pogoda prawdopodobnie w końcu dopisze. Zgodnie z zapowiedziami IMGW będzie to miesiąc ciepły i suchy. Słupki termometrów pokażą dwadzieścia kilka stopni i raczej nie musimy spodziewać się intensywnych opadów deszczu.

Dni wolne w czerwcu 2021. Kiedy wziąć urlop?

W czerwcu 2021 bardzo łatwo można zorganizować długi weekend. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu. Jeśli nasza firma nie oddaje dnia wolnego, warto wziąć urlop w piątek 4 czerwca. Jest to dzień po Bożym Ciele. Dzięki temu zyskamy cztery dni wolne od pracy w czerwcu. A przypomnimy, że dzieci mają ten dzień wolny od szkoły. To świetny czas, by wspólnie wyjechać na długi weekend, wybrać się na wycieczkę rowerową czy zorganizować rodzinne ognisko. 

Więcej o: