Którego jest dzień matki? Najpiękniejsze życzenia dla każdej mamy

Którego jest dzień matki? Każde dziecko - małe i duże - powinno pamiętać o święcie swojej mamy i zaskoczyć ją życzeniami, drobnym upominkiem lub kwiatkami. Poza tym maluchy mogą z tej okazji nauczyć się wierszyka lub piosenki, starsi, wyręczyć mamę w codziennych, domowych obowiązkach.

Którego jest dzień matki? Jest to stałe święto, które w kalendarzu ma swoją niezmienną datę, dlatego każde dziecko, zarówno kilkulatek, jak i dorosły, powinien pamiętać o tym specjalnym dniu. W Polsce dzień matki jest obchodzony 26 maja, w tym roku wypada to w środę. 

Którego jest dzień matki? Najpiękniejsze życzenia na dzień matki

Dzień matki ma na celu okazanie wszystkim matkom szacunku, miłości i podziękowanie przez dzieci za trud włożony w ich wychowanie. Warto zadbać, żeby ten dzień był wyjątkowy. Maluchy powinny przygotować specjalne laurki lub inne podarunki, które mogą przygotować własnoręcznie wcześniej z pomocą kogoś dorosłego. Wszystkim mamom sprawi wielką przyjemność zaśpiewanie piosenki lub wyrecytowanie nauczonego się na tę okazję wierszy.powinni pomyśleć o drobnym upominku np. książce ulubionego autora, kubku etc. Tego dnia mogliby także zrobić przyjemność swoim mamom i przygotować dla nich pyszny posiłek (z pomocą taty lub innego dorosłego). Poniżej prezentujemy przykładowe życzenia z okazji dnia mamy, które można wpisać na kartce lub - jeśli tego dnia nie zobaczymy się z mamą - wysłać drogą elektroniczną lub tradycyjnie - na kartce pocztowej.

Ile kwiatków w maju,
Ile szczęścia w raju,
Tyle radości i słodyczy
Kochający synek życzy.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Kochana Mamo!
Życzę Ci, żebyś zawsze szczęśliwa była,
w radości i szczęściu żyła.
Niech o każdej porze i wszędzie,
Uśmiech na Twojej twarzy będzie.

Życzę Tobie, Mamo, szczerze
zdrowia, szczęścia i radości.
Życzę, by z Twojego serca
płynął zawsze dar miłości.

Mamo, w dniu Twojego Święta
dziękuję Ci za przekonanie,
że jestem najcenniejszym skarbem
Twego życia…

Droga Mamo!
Dziękuję za każdy spędzony
wspólnie z Tobą dzień,
za pokazywanie mi świata,
za uczenie bycia odważnym,
wolnym i otwartym na innych.
Kocham Cię za wszystko
i na zawsze!

Życzenia pochodzą ze strony wierszykolandia.pl

Więcej o: