Bon turystyczny - lista miejsc. Bonem nie zapłacimy wszędzie. Ale jest istotna zmiana

Program bon 500 plus na wakacje, czyli Polski Bon Turystyczny, wystartował 1 sierpnia 2020 roku. Dzięki zastrzykowi gotówki rodzice mogą pokryć część kosztów wypoczynku dzieci. Tylko jak i gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Lista miejsc jest wciąż aktualizowana.

Bon turystyczny - lista miejsc. Do kiedy jest ważne 500 plus na wakacje?

Bon turystyczny można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Mamy więc trochę czasu, jednak warto już teraz zarejestrować się w systemie i pobrać bon. Kiedy będziemy mieli aktywny kod, w każdej chwili będziemy mogli nim zapłacić. Jak to zrobić?

TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT: Jak zrealizować bon turystyczny? Aby pieniądze nie przepadły, należy przestrzegać konkretnych terminów

Bon turystyczny - lista miejsc. Na co można wydać?

Przypomnijmy, bon turystyczny to forma rządowego wsparcia dla rodzin, które posiadają przynajmniej jedno dziecko. Świadczenie przyznawane jest niezależnie od dochodu i jest wolne od podatku. Bon turystyczny ma formę kodu o wartości 500 zł (na niepełnosprawne dziecko otrzymujemy 1000 zł). Aby go pobrać, trzeba zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA, JAK POBRAĆ I AKTYWOWAĆ BON TURYSTYCZNY ZNAJDUJE SIĘ TU.

Bon turystyczny - lista miejsc. Zmiany 2021

W 2020 roku bon turystyczny można było wykorzystać tylko przy rezerwacji noclegu. Mogliśmy nim zapłacić za nocleg lub atrakcje dla dzieci, ale tylko w przypadku wykupienia choć jednego noclegu w danym miejscu. Od 2021 roku bon został poddany zmianom. Z bonów turystycznych będzie można korzystać także podczas płacenia za jednodniowe wycieczki wraz z wszelkimi atrakcjami, ale przewidzianymi w ramach danej oferty. Żeby sprawdzić, czy dane miejsce przyjmuje płatność bonem, należy odwiedzić stronę bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bonem turystycznym można zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne świadczone na terenie Polski. Wykaz miejsc znajduje się TU.

Więcej o: