Do kiedy wystawianie ocen 2021? Zbliżają się ważne dla uczniów terminy

Do kiedy wystawianie ocen 2021? Uczniowie, którzy chcą poprawić swoje stopnie na koniec roku, a więc i średnią ocen, będą mogli to zrobić już w ramach nauki stacjonarnej w szkołach. Zostało im na to jednak niewiele czasu.

Do kiedy wystawianie ocen 2021? Ci, którzy chcą poprawić stopnie, mają już niewiele czasu i będą to robić już w szkołach. Zgodnie z decyzją rządu, po weekendzie majowym (we wtorek 4 maja) do szkół wrócili uczniowie z klas 1-3. Potem przyszła kolej na ich starszych kolegów. W poniedziałek 17 maja na naukę w trybie hybrydowym przeszli uczniowie z klas 4-8 oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Od poniedziałku 31 maja wszyscy uczniowie mają już się uczyć w trybie stacjonarnym. Wszystko na kilka tygodni przed wakacjami.  

Do kiedy wystawianie ocen 2021? Najpierw powrót do szkół

Nie wszystkim uczniom spodobał się pomysł ministerstwa edukacji i nauki, żeby wrócić do nauki stacjonarnej jedynie na kilka tygodni. Uczniowie boją się tego, co ich w szkołach czeka, nie chcą być obciążeni nadmiarem sprawdzianów i kartkówek. Powstała więc skierowana do ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka petycja o niewracaniu do szkół. Szef resortu edukacji nie uległ jednak prośbie uczniów, jednak zwrócił się do nauczycieli z apelem, żeby: "nie stresować uczniów przed powrotem do szkół.

Uczniowie naprawdę tego powrotu od dawna wyczekiwali i ten powrót rzeczywiście będzie wielką przyjemnością, o to również się troszczymy

- powiedział Czarnek.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Do kiedy wystawianie ocen 2021? 

Zakończenie roku szkolnego nie jest tożsame z wystawieniem ocen końcowych, musimy pamiętać, że to drugie następuje wcześniej. Data wystawiania ocen jest ustalana przez Dyrekcję szkoły oraz jest uzależniona od końcowego klasyfikacyjnego zebrania rady pedagogicznej.

Więcej o: