12 tysięcy na dziecko może zostać podwojone. Jest jednak jeden warunek

12 tysięcy na dziecko zapowiedziane w ramach Polskiego Ładu - nowego programu przedstawionego przez Zjednoczoną Prawicę może się zmienić w 24 tys. zł. Rodzice muszą jednak spełnić jeden warunek.

12 tysięcy na dziecko w ramach nowego programu PiS, który przedstawił premier Mateusz Morawiecki na konwencji PiS ma zachęcić Polaków do powiększania rodzin. Dodatkowe środki w domowym budżecie mają się pojawiać przez rok (po 1000 zł miesięcznie) lub dwa lata (po 500 zł miesięcznie). Rodzice sami zdecydują, co wolą. Na razie opinie o programie są sceptyczne.

Podwyżki dla nauczycieli 2022. Broniarz: Negujemy i odrzucamyPodwyżki dla nauczycieli 2022. Broniarz: Negujemy i odrzucamy

12 tysięcy na dziecko i inne założenia Polskiego Ładu

12 tysięcy złotych na dziecko (drugie i kolejne) to tylko jedna z obietnic PiS. Pozostałe założenia programu Polski Ład to m.in.:

  • budowa domu bez pozwolenia i bez księgi;
  • dostęp do badań prenatalnych dla wszystkich ciężarnych;
  • bezpłatne szczepionki na HPV;
  • powstanie nowej jednostki systemu oświaty;
  • łatwiejszy dostęp do kredytów dla młodych;
  • "spłata" kredytu przez państwo: w wysokości 20 tys. od drugiego dziecka, 60 tys. od trzeciego.
Zobacz wideo Były na Ziemi, zanim pojawiły się na niej dinozaury. "Meduzę" można też zrobić samemu w butelce [PRACOWNIA BRONKA]

12 tysięcy na dziecko można podwoić

12 tysięcy na dziecko i pozostałe informacje o zmianach przewidzianych w programie Polski Ład, zostały opublikowane na stronie PiS. Wiadomo, że rodzice otrzymają 12 tys. zł., które będą wypłacane między 12. a 36. miesiącem życia drugiego dziecka. To oni zdecydują, czy chcą dostawać 1 tys. zł przez rok, czy 500 zł przez dwa lata. Środki te mają być wykorzystane na opiekę nad dzieckiem, ale nie jest uściślone, czy będzie to żłobek lub niania, czy opieka mamy.

W przypadku, gdy kolejne dziecko przyjdzie na świat w ciągu 3 lat od narodzin poprzedniego, kwota ta zostanie podwojona

- czytamy na stronie PiS. Oznacza to, że rodzice mogą otrzymać 24 tys. zł na trzecie i kolejne dziecko.

Minister Czarnek o nowym ładzieRewolucja na lekcjach historii Przemysława Czarnka

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społeczne potwierdziło tę informację, zgodnie z tym, co czytamy na portalu money.pl:

Jeśli dziecko urodzi się w odstępie do 3 lat od poprzedniego, to rodzicom będzie przysługiwać kwota podwojona, czyli 24 tys. zł. Dotyczy to zarówno drugich, trzecich jak i kolejnych dzieci.
Więcej o: