Kiedy są wakacje? Pozostało mało czasu na poprawę ocen, a przed letnim wolnym będzie jeszcze jedna okazja do odpoczynku

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 coraz bliżej, a uczniom pozostało niewiele czasu na poprawę stopni. Przed wakacjami wypada jeszcze jeden długi weekend, który będzie okazją do odpoczynku od szkoły. Chcąc podciągnąć stopnie, należy pamiętać o konkretnych terminach.

To kiedy wypadają wakacje zawsze interesowało uczniów, bez względu na to, czy uczyli się w tradycyjnie w trybie stacjonarnym, czy też zdalnie. Zmęczeni miesiącami nauki z niecierpliwością wyczekują okazji do odpoczynku. Niektórzy sądzili, że nauka zdalna potrwa aż do końca roku szkolnego 2020/2021, jednak na konferencji prasowej 28 kwietnia ogłoszono decyzję o powrocie do szkół. We wtorek 4 maja do edukacji stacjonarnej wróciły dzieci z klas 1-3, w poniedziałek 17 maja na naukę w trybie hybrydowym przeszli uczniowie z klas 4-8 oraz młodzież ze szkół średnich natomiast w poniedziałek 31 maja, czyli na niecały miesiąc przed wakacjami, na edukację stacjonarną przejdą wszyscy.

Kiedy są wakacje?

Po długim okresie izolacji i obostrzeń młodzież może jeszcze bardziej wyczekiwać wakacji, zważywszy, że podjęto decyzję o stopniowym łagodzeniu restrykcji, co umożliwi nie tylko spotkania ze znajomymi, ale również wyjścia do miejsc takich jak kina, restauracje, czy galerie handlowe, które dotychczas były zamknięte. Uczniowie powinni jednak pamiętać również o tym, że pozostało im coraz mniej czasu na poprawę ocen. Nauczyciele będą wystawiać je zgodnie z następującym harmonogramem:

  • 24 maja 2021 - wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych
  • 2 czerwca 2021 - wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych
  • 15 czerwca 2021 - wystawienie ocen rocznych

Minister Czarnek o nowym ładzieNowy ład to "wielkie wsparcie dla rodzin" według ministra Czarnka. Rodzice niezadowoleni

Zobacz wideo Małgorzata Socha zrobiła córce niespodziankę

Przed ostatecznym terminem wystawienia ocen wypada jeszcze jeden długi weekend. Jest nim Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą w obchodzimy w czwartek 3 czerwca. Zwyczajowo jest to dzień wolny zarówno od pracy, jak i nauki szkolnej, a o ile dyrektor danej placówki podejmie taką decyzję, uczniowie będą mieć wolne także dzień później, w piątek 4 czerwca. W ten sposób ich weekend będzie o dwa dni dłuższy.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 wypada w piątek 25 czerwca, co oznacza, że do wakacji pozostało 37 dni (27 dni bez weekendów). Letnie wolne potrwa aż do środy 1 września.

Monika Chwajoł wyprawiła córce komunię jak wesele. Złoto-biała kareta, wystawny bankiet i czerwony dywanMonika Chwajoł wyprawiła córce komunię jak wesele. Złoto-biała kareta, wystawny bankiet i czerwony dywan

Więcej o: