Bon turystyczny 2021 - gdzie można wykorzystać? Pojawiły się nowe możliwości

Bon turystyczny 2021 - gdzie można wykorzystać? Możliwości na skorzystanie z tej aktualnej wciąż pomocy rządowej dla rodzin jest całkiem sporo. Warto zapoznać się z nimi w czasie planowania letnich wyjazdów wakacyjnych z dziećmi.

Bon turystyczny 2021 - gdzie można wykorzystać? Tylko w Polsce. To wiadomo, natomiast nie wszyscy jeszcze wiedzą, że w tym roku zmieniły się nieco zasady korzystania z bonów turystycznych i teraz mamy więcej możliwości niż bezpośrednio po wprowadzeniu tego programu. 

Władysławowo / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNEBon turystyczny - na co można wydać? 500 plus na wakacje to szansa na tańsze wczasy dla rodzin z dziećmi

Bon turystyczny 2021 - gdzie można wykorzystać?

W 2021 roku wakacje zaczynają się w piątek 25 czerwca i wtedy wiele polskich rodzin wyjeżdża już na upragnione wakacje. Planując wyjazdy z dziećmi powinniśmy zrobić to z dużym wyprzedzeniem, bo po  okresie lockdownu, większości z nas marzy się wyrwać z domu. W popularnych kurortach mogą więc być tłumy, a baza noclegowa ma określone możliwości.

Zobacz wideo Wyścigi samochodów na papierze. Porusza nimi niewidzialna ręka [PRACOWNIA BRONKA]

Bon turystyczny 2021 - gdzie można wykorzystać?

Bon turystyczny 2021 otrzymamy, gdy zarejestrujemy się  na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). To bardzo proste. System umożliwia łatwą rejestrację za pomocą m.in. Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. Bon turystyczny 2021 zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Aby skorzystać z bonu turystycznego 2021, należy po prostu okazać go podczas rezerwacji pobytu lub przy zakwaterowaniu, lub uiszczaniu opłat za inne dozwolone w programie aktywności.

Bon turystyczny aktywacja. Jak płacić bonem turystycznym? Instrukcja krok po krokuBon turystyczny aktywacja. Jak płacić bonem turystycznym? Instrukcja krok po kroku

Bon turystyczny 2021 - nowe możliwości

W ubiegłe wakacje świadczenie dotyczyło wyłącznie noclegów w obiektach turystycznych i imprez turystycznych z minimum jednym noclegiem. Po zmianach, jakie weszły w życie w 2021 roku z bonów turystycznych będziemy mogli korzystać także w przypadku płacenia za jednodniowe wycieczki wraz z wszelkimi atrakcjami w ramach danej oferty. Bon turystyczny 2021 przysługuje również dzieciom, których rodzice pracują za granicą i tam pobierają zasiłki na dzieci w kwocie większej niż 500 zł.

Więcej o: