Nowy ład - opinie rodziców są zgodne. "I co że dadzą, jak zaraz zabiorą, podnosząc ceny wszystkiego"

Nowy ład - opinie rodziców dotyczące planowanego przez PiS programu są sceptyczne. Chociaż szczegóły nie są jeszcze znane, rodzice obawiają się, że zmiany spowodują m.in. wzrost podatków i cen żywności.

Nowy ład - opinie krążące w sieci dotyczące nowego programu PiS są w dużej części negatywne.  Premier Mateusz Morawiecki przedstawił zarys nowego programu zakładającego m.in. nowe świadczenie rodzinne na konwencji PiS.

Nowy ład - opinie na temat świadczenia rodzinnego

Nowy ład zakłada min: 12 tysięcy złotych dla każdej rodziny (na drugie i kolejne dzieci). Zgodnie z tym, co przekazał premier, pieniądze te będą możliwe do wykorzystania między 12. a 36. miesiącem życia dziecka. Morawiecki zapewnił jednocześnie, że zostaną zachowane świadczenia 500 plus i Dobry Start. Inne założenia programu to m.in.:

  • łatwiejszy dostęp do kredytów dla młodych;
  • "spłata" kredytu przez państwo: w wysokości 20 tys. od drugiego dziecka, 60 tys. od trzeciego;
  • budowę domu bez pozwolenia i bez księgi;
  • dostęp do badań prenatalnych dla wszystkich ciężarnych;
  • powstanie nowej jednostki systemu oświaty;
  • bezpłatne szczepionki na HPV.
Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Nowy ład - opinie rodziców

Na profilu Facebook'owym eDziecka spytaliśmy rodziców, co sądzą o Nowym Ładzie. Czy podoba im się wizja 12 tysięcy na dziecko? Większość z nich jest sceptycznie nastawiona do projektu PiS:

12 tyś jeżeli już ma być to tylko i wyłącznie dla osób pracujących! Nie wliczam tu rodziców dzieci niepełnosprawnych dla nich powinny być te pieniążki obligatoryjnie im najbardziej są potrzebne. 
I co że dadzą, jak zaraz zabiorą to sobie, podnosząc ceny wszystkiego
Proponuję to 12 tysięcy przełożyć na gwarantowane miejsce w żłobku lub przedszkolu. To będzie realna pomoc, bo po co matce jakieś dodatki, skoro nie może podjąć pracy z powodu braku placówek opiekuńczych. Za te dodatki dziecka nie utrzyma, a za uczciwą pracą już tak. My byliśmy 189. w kolejce na 30 wolnych miejsc. To pięknie obrazuję skalę problemu, i miejsce, gdzie warto zainwestować te pieniądze, zamiast rozdawać.

- pisali. Pojawiały się także komentarze, w których rodzice pisali, że program zachęci do prokreacji wyłącznie tzw. "patologię":

Jeśli ktoś skusi się na te 12 tysięcy i tylko z tego powodu zdecyduje się na kolejne dzieci to chyba tylko patologia. Mamy z mężem jedno dziecko. Syn niepełnosprawny. Mąż dobrze zarabia, ale żyjemy skromnie bez szaleństw. Nowy ład to nie tylko 12 tysięcy, ale i zwiększenie progów podatkowych i większe składki na służbę zdrowia, do której i tak nie ma dostępu i chodzi się prywatnie.
Jeśli te 12 tys. ma być rozdawane tylko po to by Polki rodziły więcej i więcej to dla mnie to absurdalny pomysł, bo z pewnością doprowadzi to do sytuacji, że część osób będzie miała kolejne dzieci tylko dla kasy zwłaszcza tam, gdzie tych pieniędzy brak 
Więcej o: