Nowy ład - opinie rodziców są zgodne. "I co że dadzą, jak zaraz zabiorą, podnosząc ceny wszystkiego"

Nowy ład - opinie rodziców dotyczące planowanego przez PiS programu są sceptyczne. Chociaż szczegóły nie są jeszcze znane, rodzice obawiają się, że zmiany spowodują m.in. wzrost podatków i cen żywności.

Nowy ład - opinie krążące w sieci dotyczące nowego programu PiS są w dużej części negatywne.  Premier Mateusz Morawiecki przedstawił zarys nowego programu zakładającego m.in. nowe świadczenie rodzinne na konwencji PiS.

Jak wykorzystać bon turystyczny?Jak wykorzystać bon turystyczny? Rodzice mogą dużo zaoszczędzić na wakacjach z dziećmi

Nowy ład - opinie na temat świadczenia rodzinnego

Nowy ład zakłada min: 12 tysięcy złotych dla każdej rodziny (na drugie i kolejne dzieci). Zgodnie z tym, co przekazał premier, pieniądze te będą możliwe do wykorzystania między 12. a 36. miesiącem życia dziecka. Morawiecki zapewnił jednocześnie, że zostaną zachowane świadczenia 500 plus i Dobry Start. Inne założenia programu to m.in.:

  • łatwiejszy dostęp do kredytów dla młodych;
  • "spłata" kredytu przez państwo: w wysokości 20 tys. od drugiego dziecka, 60 tys. od trzeciego;
  • budowę domu bez pozwolenia i bez księgi;
  • dostęp do badań prenatalnych dla wszystkich ciężarnych;
  • powstanie nowej jednostki systemu oświaty;
  • bezpłatne szczepionki na HPV.
Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Nowy ład - opinie rodziców

Na profilu Facebook'owym eDziecka spytaliśmy rodziców, co sądzą o Nowym Ładzie. Czy podoba im się wizja 12 tysięcy na dziecko? Większość z nich jest sceptycznie nastawiona do projektu PiS:

12 tyś jeżeli już ma być to tylko i wyłącznie dla osób pracujących! Nie wliczam tu rodziców dzieci niepełnosprawnych dla nich powinny być te pieniążki obligatoryjnie im najbardziej są potrzebne. 
I co że dadzą, jak zaraz zabiorą to sobie, podnosząc ceny wszystkiego
Proponuję to 12 tysięcy przełożyć na gwarantowane miejsce w żłobku lub przedszkolu. To będzie realna pomoc, bo po co matce jakieś dodatki, skoro nie może podjąć pracy z powodu braku placówek opiekuńczych. Za te dodatki dziecka nie utrzyma, a za uczciwą pracą już tak. My byliśmy 189. w kolejce na 30 wolnych miejsc. To pięknie obrazuję skalę problemu, i miejsce, gdzie warto zainwestować te pieniądze, zamiast rozdawać.

do kiedy można składać wniosek na bon turystycznyDo kiedy można składać wniosek na bon turystyczny? Można zaoszczędzić sporo pieniędzy, a hotele już otwarte

- pisali. Pojawiały się także komentarze, w których rodzice pisali, że program zachęci do prokreacji wyłącznie tzw. "patologię":

Jeśli ktoś skusi się na te 12 tysięcy i tylko z tego powodu zdecyduje się na kolejne dzieci to chyba tylko patologia. Mamy z mężem jedno dziecko. Syn niepełnosprawny. Mąż dobrze zarabia, ale żyjemy skromnie bez szaleństw. Nowy ład to nie tylko 12 tysięcy, ale i zwiększenie progów podatkowych i większe składki na służbę zdrowia, do której i tak nie ma dostępu i chodzi się prywatnie.
Jeśli te 12 tys. ma być rozdawane tylko po to by Polki rodziły więcej i więcej to dla mnie to absurdalny pomysł, bo z pewnością doprowadzi to do sytuacji, że część osób będzie miała kolejne dzieci tylko dla kasy zwłaszcza tam, gdzie tych pieniędzy brak 
Więcej o: