Miała ogromny brzuch już w 6. miesiącu ciąży. Urodziła dziecko o nietypowych rozmiarach

To była inna ciąża niż wszystkie. Już w drugim trymestrze Chrissa Corbitt miała olbrzymi brzuch, który budził niepokój lekarzy. Urodziła dziecko o naprawdę nietypowych wymiarach. Takie porody zdarzają się niezwykle rzadko!

Niepokój doświadczonej mamy

Chrissa Corbitt wychowała się w dużej rodzinie i zawsze chciała szybko zostać mamą. Marzyła o dużej rodzinie, w której gromadka dzieci biega i rozrabia po całym domu. Udało jej się spełnić młodzieńcze marzenia i już w wieku 28 lat miała troje dzieci. Co więcej, w wieku 29 lat zaszła w kolejną ciążę. Można powiedzieć, że była już doświadczoną mamą, a jednak czwarta ciąża bardzo ją zaskoczyła. Jej brzuch zaczął niespodziewanie rosnąć.

Zobacz wideo Leki przeciwbólowe w trakcie porodu. Czy z nich korzystać? Jak się przygotować?

Ogromny brzuch był zaskoczeniem

Poprzednie trzy ciąże Chrissy przebiegały modelowo. Dzieci, które przychodziły na świat bez żadnych komplikacji, mieściły się w medycznych normach. A tymczasem brzuch 29-latki z Florydy już w szóstym miesiącu wyglądał jak chwilę przed porodem.

Chrissa cały czas była pod opieką lekarzy. Ich zdaniem wszystko było w normie. A przypomnijmy, że waga urodzeniowa dziecka zwyczajowo mieści się w przedziale 2800-3800 g. Tak wygląda 95 proc. noworodków. Ginekolodzy uspokajali młodych rodziców, ale zdecydowali, że kolejna pociecha pary przyjdzie na świat przez cesarskie cięcie. Tak też się stało. 

Noworodek wyglądał jak duży niemowlak

Dziewczynka Carleigh nie przypominała noworodka. Wyglądała raczej jak zdrowy, dobrze odżywiony niemowlak. Ważyła sześć kilogramów - dokładnie 6,12 kg - i liczyła 57,96 cm. 

Ona jest takim szczęśliwym dzieckiem, uśmiecha się przez cały czas

 – mówiła po porodzie młoda mama.

 

Ale Chrissa i Larry mieli pełne ręce roboty. Oprócz zajmowania się noworodkiem musieli wymienić całą wyprawkę. Na Carleigh wszystko było za małe!

Potrzebowała ubrań w kilka razy większym rozmiarze

- opowiadała dumna mama.

Więcej o: