Andziaks nagrała, jak przebito dziecku uszy pistoletem. Roczna dziewczynka niczego się nie spodziewała

Andziaks poleciała do USA, aby świętować tam roczne urodziny córki. Postanowiła podarować Charlotte nietypowy prezent, w postaci przekutych uszu. "Tatuś ci dzisiaj wszystko kupi i jutro i przez cały tydzień" - powtarzał dumny ojciec, widząc, że dziewczynka dzielnie zniosła ten proces.

Kwestia wieku, w którym powinno się przebić dziecku uszy, u niektórych rodziców budzi kontrowersje. Wiele osób proponuje dziewczynkom przekucie uszu dopiero po komunii, czyli koło drugiej klasy szkoły podstawowej, gdy są one na tyle duże, by samodzielnie podjąć decyzję. Zdarzają się jednak mamy, które postanawiają zrobić to o wiele wcześniej. Do tej grupy zalicza się youtuberka Andziaks, która podarowała córce dość nietypowy prezent na roczne urodziny.

Andziak nagrała, jak przebito córce uszy pistoletem

Andziaks jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Chętnie dokumentuje swoje życie prywatne na Instagramie oraz na kanale na YouTube, który ma 715 tys. subskrybentów. Odkąd youtuberka została mamą, tematem wielu vlogów stała się opieka nad jej córką Charlotte. Nie mogło zabraknąć także vloga z urodzin dziewczynki, które spędziła za oceanem.

W nagraniu pokazano pobyt rodziny w hotelu w USA i zakupy w lokalnym supermarkecie - Walmart. Tam Andziaks kupiła świeczki i przymierzała dziewczynce przeróżne kolorowe opaski. Następnie rodzice udali się do sklepu z biżuterią i dodatkami Clarie's, który oferuje usługi przekuwania uszu malutkim dzieciom.

Jako że dzisiaj Charlotte kończy roczek, postanowiliśmy z Luką, że na pierwsze urodziny zrobimy jej kolczyki w Miami. Tak, żeby miała pamiątkę na całe życie

- ogłosiła youtuberka.

Justyna Kowalczyk i Kacper TekieliJustyna Kowalczyk potwierdziła ciążę. Fanka: Mamę wygrał dzidziuś na życiowej loterii

Zobacz wideo Klara Lewandowska zażyczyła sobie warkoczyków. "Bo ja lubię czasami"

Andziaks zaprezentowała swoim widzom paletę kolczyków, które są przeznaczone dla małych dzieci. Spośród nich wybrała model dla Charlotte. Mama przyznała, że jest bardzo podekscytowana, ale tata dodał, iż "boi się i martwi".

Bardzo chcę to zrobić i nie mam wątpliwości żadnych. Po prostu szkoda mi jej

- powiedział Luka.

Podczas przekuwania Charlotte uszu, Andziaks posadziła sobie córkę na kolanach. Niczego nieświadoma dziewczynka siedziała spokojnie, gdy pochyliły się nad nią dwie panie z pistoletami. Po przebiciu pierwszego ucha zszokowana zastygła w bezruchu, po czym zaczęła płakać. Okazało się jednak, że nie na długo. Na kolejnym ujęciu widzimy spokojniejszą Charlotte w ramionach mamy i słyszymy głos Luki, który ją pociesza i mówi, że była dzielna.

Posłuchaj mnie. Tatuś ci dzisiaj wszystko kupi i jutro i przez cały tydzień

- obiecywał.

O to, od jakiego wieku można przebijać bezpiecznie dziecku uszy, zapytaliśmy pediatrę, dr Ewę Miśko-Wąsowską. Zdaniem ekspertki warto z tym pomysłem poczekać, aż dziewczynka podrośnie. Lekarka wymieniła kilka argumentów udowadniających, że kolczyki u malutkich dziewczynek są zbędne, a nawet niebezpiecznie.

Przekłuwanie uszu i zakładanie kolczyków w pierwszych latach życia wiąże się ze zwiększonym ryzykiem alergii w późniejszym wieku, tj. po 6. r.ż. Większość kolczyków, nawet opisywanych jako ze srebra czy złota, ma domieszki innych metali, a najbardziej dotkliwa jest alergia na nikiel. Holenderscy naukowcy wykazali, że u dziewczynek, które nosiły kolczyki w pierwszych latach życia, a następnie w późniejszych latach miały zakładany aparat ortodontyczny, zdecydowanie częściej rozwijała się alergia na metale. W przeciwieństwie do dziewczynek, które najpierw miały założony aparat, a dopiero potem przekłute uszy

- mówi Miśko-Wąsowska.

 

Ile się daje na komunie?Ile się daje na komunię? "Minęły czasy złotego medalika". Nie każdego jednak stać na podarowanie tysiąca w kopercie

Więcej o: