Filmy o księżniczkach. Najpiękniejsze baśnie dla dzieci - nie tylko te Disneya

Filmy o księżniczkach to ulubione produkcje małych dziewczynek. Mała syrenka, królewna Śnieżka i Kopciuszek to tylko niewielka część wśród najpopularniejszych postaci. Motyw księżniczki pojawia się często także w filmach dla nieco starszych dziewcynek. Jakie filmy warto obejrzeć?

Filmy o księżniczkach to przede wszystkim bajki przeznaczone dla małych dziewczynek - ale nie tylko. Poniżej prezentujemy produkcje odpowiednie dla dzieci, jak i nastolatek.

Film o księżniczce - produkcje Disneya

Dziewczynki kochają postacie księżniczek za ich piękne stroje, wygląd, ale także za pozytywne cechy, jakimi odznaczają się te bohaterki. Ostatnio wielką popularność zdobyła "Kraina Lodu", której głównymi bohaterkami są piękne księżniczki: Elsa i Anna. Ale nie one jedyne tworzą katalog księżniczek Disneya. Wśród nich znaleźć można także bohaterki takich bajek jak:

 • "Kopciuszek",
 • "Śpiąca królewna",
 • "Aladyn",
 • "Pocahontas",
 • "Mała Syrenka".

Kraina Lodu 2"Kraina lodu 2" to ogromny sukces. Film bije rekordy mimo gorszych recenzji

Romantyczne filmy o księżniczkach

Romantyczne filmy o księżniczkach swoją popularność zawdzięczają pięknej scenografii, w jakiej się toczą, wyjątkowym strojom, a także historiom, jakie przedstawiają. Dzięki nim każda dziewczynka (a nawet kobieta!) może uwierzyć, że może stać się księżniczką. Filmy te dają więc szansę na oderwanie się od rzeczywistości i pobudzenie do marzeń - nawet, jeśli nie są one w naszym zasięgu. Przedstawiają historie miłosne, które napawają optymizmem i pozwalają wierzyć, że miłość może wszystko odmienić. 

Zobacz wideo Filmowe ciekawostki o Godzilli i jej twórcach [PRACOWNIA BRONKA]

Filmy o księżniczkach dla młodzieży: znane i lubiane

Filmy o księżniczkach dla młodzieży to w przeważającej mierze romantyczne komedie, które pokazują, że każda zwykła dziewczyna może stać się księżniczką. W filmach tych główne role grają często znane gwiazdy popkultury jak Hillary Duff,  Anne Hathaway czy Julia Stiles. Do najpopularniejszych filmów o królewskiej oprawie należą:

 • "Historia Kopciuszka" (2004) - romantyczna historia na motywach znanej bajki. W rolach głównych Hillary Duff i Chad Michael Murray. Nowoczesny Kopciuszek gubi telefon zamiast pantofelka, ale nawet to nie jest w stanie stanąć zakochanym na drodze do szczęścia.
 • "Pamiętnik księżniczki" (2001) - historia nastolatki, która mieszka w San Francisco, ale pewnego dnia dowiaduje się, że jej ojciec był następcą tronu małego państewka. I tak z dnia na dzień Mia staje się księżniczką... Świetna główna rola Anne Hathaway.
 • "Książę i ja" (2004) - kolejna zabawna historia dla młodzieży, opowiadająca o studentce, która poznaje następcę duńskiego tronu - księcia Edwarda. Początkowo ma on tylko pomóc jej w zaliczeniu jednego z zadań, ale z czasem między młodymi rodzi się uczucie. Czy dziewczyna pochodząca z amerykańskiej farmy da sobie radę na królewskim dworze?

Nowy zwiastun 'Mulan'. Film zadebiutuje w marcu."Mulan" - zwiastun nowego filmu Disneya. Lepszy od klasycznej wersji?

Filmy o książętach i księżniczkach, czyli współczesne baśnie

Filmy o książętach i księżniczkach to piękne opowieści, które cieszą nie tylko małe dziewczynki, młode dziewczęta, ale też dorosłe kobiety. Dlatego też romantyczne opowieści toczące się w pięknych okolicznościach bez względu na upływ czasu, cieszą się sporym zainteresowaniem widzów i często można je zobaczyć w telewizji lub na platformach streamingowych. Na Netfliksie znajdziemy kilka ciekawych produkcji o podobnej tematyce:

 • "Zamiana z księżniczką" (2018) - to wesoła, świąteczna produkcja z Vanessą Hudgens w podwójnej roli głównej. Stacy jest cukiernikiem i pewnego dnia dowiaduje się o tym, że ma sobowtóra - księżniczkę. Kobiety decydują zamienić się rolami... W 2020 roku do biblioteki trafiła także druga odsłona filmu.
 • "Świąteczny książę" (2017) - to kolejny film osadzony w świąteczno-królewskim klimacie. Opowiada o dziennikarce Amber, która pod przykrywką guwernantki księżniczki ma zebrać materiały na temat następcy tronu. Niespodziewanie jednak wplątuje się w królewską intrygę i zakochuje w Richardzie. Czy zdoła wykonać swoje zadanie?
 • "Wymarzony książę" (2015) - Emma Bennett pewnego dnia poznaje czarującego mężczyznę. Okazuje się, że jest to książę Duncan, który w Boże Narodzenie ma poślubić swoją narzeczoną. Nawiązują romans, który nagle kończy się, gdyż książę musi wrócić do domu, by spełnić swój obowiązek. Czy przeciwstawi się matce i powróci do ukochanej?
Więcej o: