Komedie dla dzieci - filmy i animacje idealne na rodzinny wieczór. Niektóre znajdziecie na Netfliksie

Komedie dla dzieci to zazwyczaj filmy o tematyce familijnej, idealne do obejrzenia w deszczowe dni czy wieczory. Które z nich warto mieć na swojej liście "do obejrzenia"? Część z nich dostępnych jest w serwisie Netflix!

Komedie dla dzieci mogą być nie tylko ucieczką od nudy, ale także inspiracją. Jak wiadomo spędzanie czasu przed telewizorem nie jest wskazane w przypadku maluchów, ale od czasu do czasu, np. podczas deszczowej pogody, fajnym sposobem na wspólne spędzenie czasu jest organizacja domowego seansu.

Zobacz wideo Filmowe ciekawostki o Godzilli i jej twórcach [PRACOWNIA BRONKA]

Komedie dla dzieci: dlaczego czasem warto razem coś obejrzeć?

W ostatnich miesiącach, kiedy dostęp do kin, a także innych rozrywek był mocno ograniczony, takie atrakcje stały się jednym ze sposobów na spędzanie czasu wolnego od e-lekcji. W organizację seansu można zaangażować wszystkich członków rodziny. Wybór filmu, przygotowanie wygodnych siedzisk czy popcornu - zadań jest mnóstwo i każdy znajdzie coś dla siebie.

Filmy dla dzieci na Netflix: najciekawsze tytuły

Netflix stał się kopalnią filmów i seriali nie tyko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Za stosunkowo niewielką kwotę można uzyskać dostęp do wielu ciekawych produkcji familijnych i nie tylko. Sprawdzą się one idealnie na rodzinne popołudnie lub wieczór. Oto kilka filmów dla dzieci na Netfliksie, które musicie wspólnie obejrzeć:

  • "Jak ukraść Księżyc" i pozostałe filmy o Minionkach - to zdecydowanie dobra propozycja dla rodziny. Dzieci uwielbiają te małe, żółte stworki, a co ciekawe, również dorośli lubią ich przygody.
  • "Sekretne życie zwierzaków domowych 2" - Na farmie Max próbuje stać się bardziej przebojowy, tymczasem Tuptuś próbuje uratować tygrysiątko, a Bridget udaje, że jest kotem.
  • "Królowa Śniegu. Po drugiej stronie lustra" - Okrutny król wypędza ze swej krainy wszystkich, którzy mają zdolności magiczne. Tej sytuacji próbuje oprzeć się Gerda - chce ona ocalić świat czarów z pomocą baśniowych postaci.

Kadr z filmu 'Minionki: Wejście Gru'"Minionki: Wejście Gru". Zobacz pełny zwiastun nowej animacji!

Film komediowy dla dzieci: znane i lubiane produkcje

Film komediowy dla dzieci musi odznaczać się wartką akcją, a także fabułą dopasowana do wieku widzów. W sieci można znaleźć wiele ciekawych, znanych już od dość dawna produkcji, które nieodmiennie bawią i cieszą widzów. Do najpopularniejszych należy zaliczyć:

  • "Kevin sam w domu", "Kevin sam w Nowym Jorku"

Dwa filmy familijne o tematyce świątecznej niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród widzów młodszych, jak i starszych. Przygody Kevina śledzić można nie tylko w święta - są równie zabawne w środku lata

  • "Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki"

Film przedstawia perypetie Wayne'a Szalinskiego, który przez przypadek zmniejszył swoje dzieci. Czy uda mu się wyjść cało z opresji?

  • "Bebe, świnka w mieście"

Przygody przeuroczej świnki Bebe cieszą i bawią całe pokolenia dzieci i nie tylko. Większość z nas również pamięta ze swoich lat dziecięcych ten uroczy film. 

Na playliście filmowej nie może także zabraknąć:

  • "Garfield"
  • "Beethoven"
  • "Casper"
  • "Charlie i fabryka czekolady".

Śmieszne komedie dla dzieci mogą być też pouczające

Śmieszne komedie dla dzieci nie są tylko sposobem na spędzenie wolnego czasu. Przeważnie są one tak skonstruowane, żeby dziecko było w stanie odczytać z nich morał i przesłanie, z którego najmłodsi widzowie mogą czerpać naukę. Przykładem takiego filmu jest chociażby opowieść o Stuarcie Malutkim - myszce, która została adoptowana przez rodzinę ludzi i potrafiła dokonać wielkich rzeczy mimo niewielkich rozmiarów. Podobnie dobre zakończenie ma film "101 dalmatyńczyków", gdzie zło uosobione przez Cruellę De Mon ostatecznie przegrywa, a szczęśliwa rodzina dalmatyńczyków może wieść spokojne życie. Takich przykładów można znaleźć zdecydowanie więcej - śmieszne komedie dla dzieci to mnóstwo filmów na leniwe popołudnie.

Bon turystyczny - lista firmBon turystyczny 2021 - gdzie można wykorzystać?

Więcej o: