Książki dla 7-latki. Opowiadania i bajki nie tylko na dobranoc

Książki dla 7-latki na dobranoc, ale też do poczytania w wolnej chwili. Zobacz, które z nich cieszą się największą popularnością wśród małych czytelniczek.

Książki dla siedmiolatki to niekoniecznie wyłącznie bajki lub lektury. Wśród pozycji przeznaczonych dla dzieci w tym wieku znajdziemy też ciekawe książki edukacyjne, dzięki którym mali czytelnicy mogą poznawać tajniki nauki i nie tylko. 

Zobacz wideo Filmowe ciekawostki o Godzilli i jej twórcach [PRACOWNIA BRONKA]

Książki dla siedmiolatki: propozycje idealne na prezent dla małej damy

Nie od dziś wiadomo, że dziewczynki chętniej sięgają w wolnym czasie po książki, dlatego też oferta wydawnicza skierowana do nich jest bardzo bogata i trudno w pierwszej chwili zdecydować się na coś konkretnego. Jednak po dłuższym zastanowieniu w księgarniach można znaleźć przynajmniej kilka wartościowych książek dla siedmiolatki, które warto podarować dziecku w prezencie, zachęcając je tym samym do pielęgnowania pasji czytelniczej.

Wśród bestsellerów literatury dziecięcej, idealnych dla siedmioletnich dziewczynek, znajdziemy m.in.:

  • "Uczuciometr Inspektora Krokodyla" - S. Isern

Książeczka, która wprowadza dziewczynki w świat emocji i tego, jak można sobie z nimi radzić. Świetna propozycja nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców, którzy nie wiedzą jak wprowadzić dziecko w tematykę związaną z uczuciami.

  • "Cały ten świat", wyd. Zielona Sowa

To pozycja bogata w różnorodne ciekawostki. Ze względu na niewielką ilość tekstu jest idealną propozycją dla dziewcząt, które dopiero uczą się czytać i doskonalą tą umiejętność, a przy okazji są ciekawe świata i jego tajemnic.

Książka dla 7-letniej dziewczynki

Książka dla siedmioletniej dziewczynki to także bajki i opowieści fantastyczne, które porywają od pierwszych stron tekstu. Wystarczy tu wspomnieć klasyczne pozycje literatury dziecięcej jak saga o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling czy przygodowe historie autorstwa szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren ("Pippi Pończoszanka", "Dzieci z Bullerbyn", "Przygody dzieci z ulicy awanturników"). Wśród nieco nowszych pozycji warto natomiast zwrócić uwagę m.in. na:

  • "Dziewczyny" - J. Lovlie

Opis wydawcy: "Sara, Laura, Alicja i Lila poznały się pod jabłonią, gdzie zasadziły nasiona przyjaźni, która przetrwa całe życie. Wraz z upływem mijających lat, dziewczynki staną się kobietami. Krótka historia o przyjaźni, wspólnym dorastaniu, dzieleniu radości i trosk".

  • "Piękne umysły" - D. Sosnowska

To seria pięknych opowiadań o kobietach, które stały się słynne dzięki swoim osiągnięciom. Przedstawione zostają w okresie dzieciństwa - ich historie pokazują jak rodziła się i dojrzewała w nich pasja, która dała początek ich osiągnięciom. 

  • "O Zuzi, która nie wierzyła w dobre wróżki" - A.Potyra

Pięknie ilustrowana książka, w której główną bohaterką jest Zuzia, która nie wierzy w istnienie wróżek. Jej brak wiary zagraża Ostróżce - opiekunce Zuzi, która zniknie jeśli dziewczynka nie zacznie wierzyć we wróżki. 

W biblioteczce siedmioletniej dziewczynki nie powinno też zabraknąć:

  • "Mądre bajki" - A. Antosiewicz;
  • "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - H. Lofting;
  • "Najlepsze na świecie listy od Feliksa" - A. Langen;
  • "Mała encyklopedia domowych potworów" - S. Miljanović.
Więcej o:
Copyright © Agora SA