Małgorzata Rozenek pokazała nowe zdjęcia synka. Fanki zwracają uwagę na liczbę zębów Henia. "Trochę za dużo"

Małgorzata Rozenek pokazała zdjęcia swojego synka, na którym chłopiec ma szeroki uśmiech. Internautki są zdziwione liczbą zębów Henia. "Trochę za dużo jak na 11-miesięczne dziecko" - napisała jedna z fanek. Czy jej zmartwienia są słuszne, czy tak jak uważają pozostałe internautki "absurdalne"? Wyjaśniamy, ile zwykle trwa ząbkowanie u dzieci.

Małgorzata Rozenek wraz z mężem Radosławem Majdanem długo starali się o dziecko. 10 czerwca 2020 roku na świat przyszedł ich upragniony synek. Sławni rodzice teraz z dumą dzielą się w mediach społecznościowych zdjęciami małego Henia. 

Małgorzata Rozenek pokazała uśmiech Henia. "Ile ma już ząbków" - piszą zdziwione fanki

Henio uroczo zapozował do zdjęć i pokazał swój uroczy uśmiech, a Małgorzata Rozenek udostępniła fotografie na swoim Instagramie. Fanki zwróciły uwagę na pierwsze ząbki chłopca. 

Ależ dużo ząbków

- napisała jedna z internautek.

Trochę za dużo, jak na 11-miesięczne dziecko

- dodała kolejna i w ten sposób rozpoczęła dyskusję na temat ząbkowania. Większość internautek przyznała, że to "absurd". Internautki stwierdziły, że chłopiec nie ma za dużo zębów i prezentuje uroczy uśmiech.

 

Ile trwa ząbkowanie u dziecka?

Ząbkowanie u dziecka to kwestia indywidualna. Zazwyczaj jednak pierwsze zęby na dolnej szczęce pojawiają się między piątym a dziewiątym miesiącem, a są to jedynki. Między piątym a dwunastym miesiącem dołączają do nich odpowiednio zlokalizowane zęby na górnej szczęce, a w dalszej kolejności, czyli między dziewiątym a trzynastym miesiącem pojawiają się dolne oraz górne dwójki. Później kolejno wyrastają pierwsze zęby trzonowe, czyli czwórki dolne i górne, co zazwyczaj następuje między dziesiątym a osiemnastym miesiącem oraz trójki i kły, które wyrzynają się między piętnastym a dwudziestym miesiącem. Jako ostatnie dziąsła przebijają dolne i górne piątki, czyli drugie trzonowce. Wyrastają zwyczaj między dwudziestym trzecim a trzydziestym pierwszym dniem miesiąca. Ząbkowanie zwykle kończy się pojawieniem dwudziestu zębów mlecznych przed trzecimi urodzinami.

Zobacz wideo Ząbkowanie - jak pomóc dziecku i nie zwariować? Sprawdzone sposoby
Więcej o: