Audiobook dla dziewczynki. Propozycje dla młodszych i starszych słuchaczek

Audiobook dla dziewczynki powinien być przede wszystkim dobrany do jej wieku i zainteresowań. To jest gwarancją, że chętnie poświęci ona czas na jego wysłuchanie. Poniżej prezentujemy nasze propozycje idealne dla młodszych i starszych dziewczynek.

Audiobooki cieszą się coraz większa popularnością wśród dorosłych słuchaczy, ale także wśród dzieci i młodzieży. Możliwość wykonywania wielu innych czynności podczas słuchania pozwala zaoszczędzić czas, a jednocześnie zapoznać się z nową lekturą. W przypadku dzieci audiobooki mogą być dobrym rozwiązaniem zamiast codziennego czytania przed snem, zaś młodzież może je śmiało wykorzystać w czasie drogi do lub ze szkoły

Zobacz wideo Lubisz audiobooki? Te aplikacje mogą ci się przydać

Audiobook dla dziewczynek - co warto zaproponować najmłodszym?

Poszukując odpowiedniego audiobooka dla dziewczynek, warto kierować się dostępnymi w sieci rankingami bestsellerów. Nim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnej pozycji warto sprawdzić, czy dane wydawnictwo pasuje do kategorii wiekowej, do której należy nasze dziecko i czy poruszana w nim tematyka może je zainteresować. 

Audiobook dla dzieci to dobry pomysł na podróż samochodem. Zdjęcie ilustracyjneAudiobook dla dzieci - najciekawsze propozycje bajek

Audiobook dla dziewięciolatki - na co zwracać uwagę?

Audiobook dla 9-latki to przede wszystkim książka, która powinna skupiać się na kwestiach, które mogą dotyczyć dziecka w tym wieku. Im bardziej tematyka będzie bliska dziecku, tym większa szansa, że z zainteresowaniem wysłucha jego treści. Za pomocą audiobooków można dzieciakom ułatwiać zapoznanie się z pierwszymi obowiązkowymi lekturami szkolnymi, które muszą samodzielnie przeczytać. Pamiętajmy, żeby słuchanie nie zastępowało w 100 proc. samodzielnego czytania, gdyż dzieci na tym etapie dopiero doskonalą tę umiejętność, a zatem im więcej praktyki, tym lepsze efekty. Oto lista audiobooków dla dziewięciolatki i nie tylko:

"Bzdurki, czyli bajki dla dzieci (i) innych”, A. Andrus

  • Opis wydawcy: "Czerwony Kapturek, od ślubu z gajowym, zwany jest Żoną Zielonej Czapki. W imieniu bohaterów starych bajek stanowczo domaga się nowych historii. Bo ile razy można być wyciąganym z brzucha wilka, gubić pantofelek czy uciekać z piernikowej chatki? Każdemu by się znudziło! Trzeba więc szybko pisać inne bajki! A kiedy zabiera się do tego Artur Andrus, należy być przygotowanym na wszystko: spotkanie ze smoczycą Eulalią Wawelską, studiującą na Uniwersytecie Czwartego Wieku przed Naszą Erą, dentystą, którego rozbolał ząb, niedźwiedziem szukającym ciszy w mieście (bo w lesie ciągle ktoś tupie, ryje, kaszle, chrapie, charczy i mlaszcze), Dziadkiem Niejadkiem, który lubi jeść, ale nie lubi jeździć i innymi niezwykłymi postaciami. Może nawet trzeba będzie wziąć udział w konkursie na wyroby z rzodkiewek!"

"Dzieci z Bullerbyn", A. Lindgren

  • Powieść "Dzieci z Bullerbyn" to klasyka literatury dziecięcej, która od lat widnieje na liście lektur, ale nawet bez tego dzieci chętnie do niej sięgają i wracają do przygód szóstki przyjaciół z małej wioski Bullerbyn. Dzięki audiobookowi możesz zapoznać dziecko z przygodami Lasse, Bosse, Olle, Lisy, Kerstin i Britty. 

"Basia i taniec”, Z. Stanecka, M. Oklejak

  • To jedna z wielu części opowieści o Basi - rezolutnej dziewczynce, która wkracza w świat, w którym dzieją się rzeczy, które nie zawsze rozumie. Dzięki takim opowieściom, dzieci można w przystępny sposób wprowadzić w świat uczuć i pomóc im zrozumieć otaczający je świat.

Książki edukacyjne dla dzieci (zdjęcie ilustracyjne).Książki edukacyjne dla dzieci - czym się kierować przy wyborze?

Audiobook dla dziewczynki w wieku 10 lat

Audiobook dla dziewczynki do 10 lat, podobnie jak dla starszej i młodszej pociechy, musi być wciągający i zachęcać do słuchania. Niezwykle ważne oprócz treści jest interesujący sposób interpretacji tekstu przez czytającego. Dlatego też większość audiobooków czytanych jest przez znanych, polskich aktorów, którzy dzięki swojemu warsztatowi artystycznemu doskonale potrafią oddać głosem atmosferę, jaka towarzyszy przedstawianym wydarzeniom. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych audiobooków, które warto podsunąć swojej dziesięciolatce:

"Wiłka. Smocza dziewczynka", A. Kasprzak, czyta: D. Kluźniak

  • Opis wydawcy: "Gdy mama Poli i Bułeczki trafia na kilka miesięcy do szpitala, życie dziewczynek bardzo się zmienia. Zapracowany, często wyjeżdżający służbowo tata nie może im poświęcić zbyt wiele czasu, muszą więc stać się bardziej samodzielne, szczególnie rozsądna i odpowiedzialna Pola, która opiekuje się roztargnioną i beztroską młodszą siostrą. Pola i Bułeczka natrafiają na trop dziwnej dziewczynki, zamkniętej w domu przez surową matkę. Ukrywa ona pewną tajemnicę, należy bowiem nie do gatunku ludzi, ale tajemniczych, smoczych istot - Wił. Kochająca, ale apodyktyczna matka-smoczyca pragnie, by córka zrealizowała jej plany i ambicje, nie licząc się z uczuciami dziewczynki". Audiobook przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7-12 lat.

"Zezia, miłość i bunt na statku" A. Chylińska, czyta: autorka

  • Opis wydawcy: "Zezia dorasta. Jest zwykłą nastolatką, chodzi do szkoły, spotyka się z koleżankami. Jednak jej życie wcale nie jest proste. W szkole ma problemy z matmą, marzy o megaprzystojnym chłopaku, chciałaby się malować, a jej rodzice najwyraźniej mają kłopoty. Czy Zezia da sobie z tym wszystkim radę? Opowieść o nastolatce, która musi się zmierzyć z ważnymi problemami: miłością, dorastaniem, trudnościami w szkole, rozstaniem rodziców. Również dla rodziców, którzy chcieliby wiedzieć, co kłębi się pod zbuntowaną nastoletnią czupryną".
Więcej o: