Boże Ciało 2021 - kiedy czerwcowy długi weekend? Niektóre szkoły zyskają aż dwa dni odpoczynku od zajęć

Kiedy czerwcowy długi weekend? Długi weekend czerwcowy 2021 coraz bliżej. Boże Ciało wypada 3 czerwca. Jak najlepiej zaplanować urlop na ten czas? Warto wiedzieć, że niektóre szkoły zyskają aż dwa dni odpoczynku od zajęć.

Boże Ciało 2021 - kiedy czerwcowy długi weekend? Tej informacji szukamy

Długi weekend czerwcowy 2021 - kiedy jest wolne w czerwcu i Boże Ciało? Ile trwa długi weekend w tym miesiącu?  Boże Ciało 2021 - kiedy czerwcowy długi weekend? To tylko kilka pytań, na które w ostatnim czasie często szukamy odpowiedzi w internecie. Sprawdzamy więc kiedy czerwcowy długi weekend wypada i jak najlepiej zagospodarować urlop na ten czas.

Boże Ciało 2021 - kiedy czerwcowy długi weekend? Termin

Długi weekend w czerwcu 2021 przypadnie na początku miesiąca. Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w 2021 roku wypada w czwartek, 3 czerwca. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Co ważne Boże Ciało zawsze przypada na czwarty dzień tygodnia.

Musimy pamiętać, że 4 czerwca – piątek – nie jest już dniem wolnym. Jednak wiele szkół także w tym dniu zwalnia dzieci z zajęć lekcyjnych. Dyrekcja każdej placówki ma do dyspozycji kilka dni dyrektorskich. Może zaplanować je dowolnie w roku szkolnym. Wielu kierowników przyznaje właśnie dzieciom dzień wolny po Bożym Ciele. Tak też będzie w tym roku i wielu uczniów będzie miało aż dwa dni wolnego.

Zobacz wideo Skąd wzięło się Boże Ciało? Naukowcy zabierają głos

Boże Ciało 2021 - kiedy czerwcowy długi weekend? Jak wziąć urlop?

Jeśli planujemy urlop na ten czas, warto zastanowić się, jak wziąć wolne w najkorzystniejszy sposób. Jeśli weźmiemy wolne we wspomniany już piątek 4 czerwca, to będziemy mogli cieszyć się aż z czterech dni wolnych (od czwartku do niedzieli).

Ale to nie koniec możliwości. Jeśli weźmiemy wolne nie tylko 4 czerwca, ale również 31 maja, 1 i 2 czerwca, otrzymamy aż dziewięć dni wolnych (od soboty 29 maja do niedzieli 6 czerwca).

Więcej o:
Copyright © Agora SA