54-latka o późnym macierzyństwie: "Jest tyle wspaniałych korzyści z bycia starszym, gdy ma się dzieci"

Carolyn Aronson urodziła córeczkę w wieku 54 lat. Opowiada, jak to jest być w ciąży po "pięćdziesiątce" i urodzić dziecko. Według Aarson wiąże się to z ogromną radością. "Jesteś bardziej dojrzała i doświadczona" - zapewnia.

Carolyn jest dyrektorką generalną firmy produkującej produkty kosmetyczne "It's a 10 Haircare". Zaszła w ciążę mając 53 lata i w lutym 2021 roku powitała na świecie zdrową córeczkę. Twierdzi, że była zszokowana pozytywnym wynikiem testu ciążowego. Ona i jej mąż Jeff Aronson, odczuwali "całkowite niedowierzanie i ogromną radość" na myśl o powiększeniu rodziny, która do tej pory składała się z mieszanej rodziny - rodzeństwa w wieku od 14 do 20 lat.

Jest tak wiele wspaniałych korzyści z bycia trochę starszym, kiedy ma się dzieci

- powiedziała w rozmowie z TODAY Parents.

Poziom doświadczenia jest o wiele wyższy, poziom dojrzałości jeszcze wyższy, a myślę, że z każdą dekadą życia kobiety stają się coraz lepsze

- przyznała. 

"Po pięćdziesiątce jesteś bardziej gotowa na mecierzyństwo"

Według Aronson najlepsze rodzicielstwo to takie, w którym czujesz większą pewność siebie i umiejętnie radzisz sobie z wychowaniem i opieką nad niemowlęciem. Ważne jest także to, że w dojrzałym wieku jest się stabilnym finansowo. "Po pięćdziesiątce jesteś gotowa, masz większe doświadczenie i myślę, że nie ma nic lepszego dla kobiety niż potrzeba uspokojenia dziecka i opieki nad nim" - stwierdziła.

Aronson twierdzi, że jej czwórka starszych dzieci potrzebowała trochę czasu, aby przystosować się do obecności małego dziecka w domu. Ale teraz są zafascynowane trzymiesięczną Aliyą .

Dziewczynka ma na drugie imię "Dream", bo jest spełnieniem marzeń rodziców

Jesteśmy tak szaleni zakochani w tej małej dziewczynce. Jej drugie imię to Dream (z ang. marzenie), ponieważ naprawdę jest spełnieniem naszych marzeń. Dosłownie rozkoszujemy się każdą chwilą z nią

- opowiedziała 54-latka i podkreśla, że jest bardziej dojrzała i na tym etapie życia dokonuje lepszych wyborów, niż wtedy, gdy urodziła pierwsze dziecko.

Po pięćdziesiątce wszystko, począwszy od tego, jak dbasz o dziecko, po to, jak dbasz o siebie, jest bardziej przemyślane. Wiesz lepiej - robisz lepiej

- wyjaśniła. 

Zobacz wideo Obecność partnera przy porodzie. "Trzeba porozmawiać o tym wcześniej, niż w drodze na porodówkę"
Więcej o: