Ile się daje na komunię? Tu łatwo popełnić poważną gafę

Ile się daje na komunię? To pytanie, które często różni internautów na forach i grupach związanych z pierwszą komunią świętą. Ile pieniędzy wsadzić do koperty, żeby nie zrujnować domowego budżetu, a jednocześnie nie wyjść na skąpca?

Ile się daje na komunię? Czasy, gdy z okazji pierwszej komunii świętej dzieci dostawały złoty medalik lub biblię w obrazkach minęły bezpowrotnie. Teraz pierwsza komunia święta to okazja, gdy dzieci dostają naprawdę drogie i atrakcyjne prezenty. Często także pieniądze. To, ile wsadzimy do koperty zależy wyłącznie od nas.

Prezent na komunię dla dziewczynki i dla chłopca - co wybrać?Prezent na komunię, czyli poradnik zakupowy dla zdezorientowanych

Ile się daje na komunię? To sporna kwestia

Wraz ze zbliżającym się terminem pierwszych komunii świętych, na internetowych forach ożywia się dyskusja dotycząca tego, ile pieniędzy powinno się dać dziecku z tej okazji. Często pojawiają się głosy, ze rodzice chrzestni powinni przygotować się na większy wydatek, nawet 1000 zł. Ci, którzy mogą i chcą sobie na to pozwolić, wkładają w kopertę nawet więcej.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Dalsi krewni często przeznaczają na ten cel 500 zł. Należy jednak pamiętać, że pierwsza komunia to przede wszystkim ważne wydarzenie rodzinne i religijne. Prezenty nie powinny być tu najważniejsze. Jeśli zamierzamy wsadzić do koperty np. 100 - 200 zł, lepiej przeznaczyć te środki na zakup prezentu związanego z komunią np. medalika. 

Fryzury komunijne nie obejdą się bez wianka. Zdjęcie ilustracyjne, AS photo studio/shutterstock.comFryzury komunijne. Jakie będą trendy komunijne 2020?

Ile się daje na komunię? Prezent zamiast gotówki

Nie wszyscy są zwolennikami dawania dziecku w prezencie komunijnym gotówki. Ci mogą oczywiście kupić prezent. Jaki i za ile? Zależy to od wielu czynników: czy jesteśmy rodzicami chrzestnymi dziecka, czy łączy nas z nim lub jego rodzicami bliskie pokrewieństwo, a wreszcie: ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel. Oto kilka pomysłów na prezenty, które teraz cieszą się dużą popularnością na komuniach:  

  • Czytnik do e-booków
  • Trampolina
  • Aparat cyfrowy
  • Rolki lub deskorolka
  • Hulajnoga
  • Zestaw do gry w paintballa

Warto także wykorzystać możliwość kupienia pamiątkowego wisiorka. Z takiego prezentu z pewnością ucieszą się dziewczynki. 

Więcej o: