Za ile dni wakacje? Tym, którzy chcą poprawić oceny, zostało już niewiele czasu

Za ile dni wakacje? Decyzja dotycząca powrotu do nauki stacjonarnej jeszcze w tym roku szkolnym cieszy niemal tak bardzo, jak zbliżające się wielkimi krokami wakacje. Uczniowie wrócą do szkół na półtora miesiąca.

Za ile dni wakacje? Najpierw powrót do szkół 

Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego uczniowie wracają do szkół. Wszystko jest szczegółowo rozplanowane w harmonogramie. Powrót do nauczania stacjonarnego nie odbędzie się dla wszystkich w jednym terminie. Najmłodsze roczniki (klasy 1-3), które do tej pory uczyły się w trybie hybrydowym, wróciły do nauki stacjonarnej już po majówce, a w kolejnych tygodniach dołączą do nich kolejne klasy:

  • 17 maja na edukację hybrydową przejdzie młodzież klas 4-8 i uczniowie szkół średnich,
  • 31 maja do nauki w trybie stacjonarnym wrócą wszyscy uczniowie.
Zobacz wideo

Za ile dni wakacje?

Powrót do szkół cieszy, jednak uczniowie jednocześnie odliczają już dni do wakacji. Do zakończenia roku szkolnego pozostało zaledwie 48 dni. 

Za ile dni wakacje? Przed nimi jeszcze jedna dłuższa przerwa

Zanim rozpoczną się wakacje, uczniów czeka jeszcze jeden przedłużony weekend. To Boże Ciało. W tym roku Boże Ciało wypada 3 czerwca, oczywiście zgodnie z tradycją w czwartek. To Dzień wolny od pracy i nauki, a więc doskonała okazja do wydłużenia weekendu! Jeśli weźmiemy wolne w piątek, będziemy cieszyć się aż czterodniową przerwą od pracy. Uczniowie zapewne także będą mieć wtedy wolne. 

Za ile dni wakacje? Ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą poprawić oceny

Za ile dni wakacje? Jedni wyczekują tego czasu z niecierpliwością, inni obawiają się, ze nie zdążą przed zakończeniem roku szkolnego poprawić ocen, które pojawią się na świadectwach. Rzeczywiście, zostało na to już niewiele czasu. Nauczyciele wystawią oceny w następujących terminach: 

  • do 24 maja 2021 - przewidywane oceny niedostateczne;
  • do 2 czerwca 2021 - przewidywane pozostałe oceny roczne;
  • do 15 czerwca 2021 - oceny roczne. 
Więcej o:
Copyright © Agora SA