Nastolatce grozi 16 lat za fałszowanie wyników w konkursie piękności. Pomagała jej matka, wicedyrektorka szkoły

Uczennica została oskarżona o fałszowanie wyników w konkursie piękności. Nastolatka miała włamać się do systemu, który umożliwiał dostęp do danych wszystkich uczniów. Pomagała jej matka będąca wicedyrektorką placówki.

Jak informuje Daily Mail, do zdarzenia doszło w liceum Tate High School w Gonzalez na Florydzie. 17-letnia Emily Rose Grover włamała się do systemu szkolnego, dzięki któremu miała dostęp do akt wszystkich uczniów. Pomagała jej w tym 50-letnia matka Laura Rose Carroll, będącą wicedyrektorką placówki. Kobiety miały korzystać z kont innych osób w celu oddania fałszywych głosów w konkursie piękności, by zapewnić nastolatce zwycięstwo.

Nastolatce grozi 16 lat za fałszowanie wyników w konkursie piękności

Śledztwo wszczęto w listopadzie, kiedy okręg szkolny w hrabstwie Escambia zgłosił nieautoryzowany dostęp do kont setek uczniów. W tym samym czasie koordynator okręgu studenckiego został poinformowany, że Emily Rose Grover rzekomo chwaliła się, iż korzystała z komputera mamy, aby oddawać na siebie głosy. Śledczy postanowili zweryfikować tę informację i odkryli, że z jednego IP oddano 117 głosów. Ponadto 246 głosów oddano również z innych urządzeń osobistych, których posiadaczką była Laura Rose Carroll. Według studentów Emily Rose od lat korzystała z systemu, do którego hasła miała jej matka.

Zobacz wideo Lewandowscy świętowali urodziny Laury. Były balony i wymyślny tort

Instagram.com/anja_kallenbach/screenshotNową Miss Niemiec została 33-letnia matka dwójki dzieci

Uczennica została aresztowana w marcu, kiedy miała jedynie 17 lat, ale w kwietniu stała się pełnoletnia. Przez to będzie sądzona jak osoba dorosła, bo zarówno ona, jak i jej matka usłyszały identyczne zarzuty o popełnienie przestępstwa. Obejmują one włamanie do komputera i fałszerstwa, za co zgodnie z obowiązującym na Florydzie prawem mogą zostać w więzieniu aż do 2037 roku.

To wcale nie jest niezwykłe zjawisko w przypadku ludzi w tak młodym wieku

- powiedział zastępca prokuratora stanowego John Molcahn w wywiadzie udzielonym dla Pensacola News Journal.

Wiadomo, że system FOCUS, z którego korzystała wicedyrektorka z córką zawierał informacje o ocenach uczniów, ich historii medycznej, frekwencji, wynikach testów. Zawierał również dane personelu i komunikaty dotyczące ewentualnych działaniach dyscyplinarnych.

W następstwie skandalu z konkursem piękności Emily Rose Grover została wyrzucona ze szkoły. Zrzekła się też tytułu. Laura Rose Carroll została zawieszona w pełnieniu obowiązków wicedyrektorki.

Jako 10-latka została okrzyknięta najpiękniejszym dzieckiem świata. Jak dziś wygląda Thylane Blondeau?Najpiękniejsza dziewczynka na świecie zasłynęła jako dziecko kontrowersyjną sesją. Teraz ma 20 lat i cały czas jest modelką

 
Więcej o: