Wczasy nad morzem - bon turystyczny. Rodzice mogą pokryć koszt wakacji z dziećmi. Muszą jednak pamiętać o kilku kwestiach

Rodzice, którzy z wyprzedzeniem planują wczasy nad morzem, mogą zaoszczędzić pieniądze, korzystając z Polskiego Bonu Turystycznego. Wyjaśniamy, na co można wykorzystać 500 plus na wakacje.

Polski Bon Turystyczny zwany również potocznie "bonem 500 plus na wakacje", wystartował 1 sierpnia 2020 roku. Jest on narzędziem, które ma na celu finansowe wsparcie polskich rodzin oraz osłabionej w czasie pandemii branży turystycznej.

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności 

- możemy przeczytać na oficjalnej stronie gov.pl

Wczasy nad morzem - bon turystyczny

Za pomocą bonu turystycznego można zapłacić za usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie Polski. Niestety, nie każdy zdążył skorzystać z bonu w ubiegłym roku. Z powodu zagrożenia epidemicznego zaostrzono obostrzenia, a niektórzy zaczęli się obawiać, że świadczenie straciło ważność. Na szczęście bezpodstawnie. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a obostrzenia zostają stopniowo znoszone. Rodzice, którzy zamierzają w tym roku pojechać na rodzinne wczasy, będą mogli zapłacić za nie mniej, ponieważ wprowadzone w zeszłym roku świadczenie jest ważne aż do końca marca 2020.

Zobacz wideo Lewandowscy świętowali urodziny Laury. Były balony i wymyślny tort

Przypominamy, że Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, który można wykorzystać do opłacenia między m.in. pobytu w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym, pensjonacie, a także na kolonii lub obozie harcerskim, sportowym lub rekreacyjnym. Świadczenie przeznaczone jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem i rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Tak samo jak w przypadku programu 500 plus, bony przysługują niezależnie od poziomu dochodów.

Bonem można płacić w Polsce, a katalog bazy turystycznej, która pozwala na korzystanie ze świadczenia jest dostępny pod tym linkiem. Na liście dostępne są zarówno miejscowości w górach, na mazurach jak i nad morzem. Co istotne, od 2021 roku nastąpiła pewna zmiana i bonem można płacić nie tylko w przypadku rezerwacji minimum jednego noclegu w obiekcie turystycznym, ale również za jednodniowe wycieczki wraz z wszelkimi atrakcjami, ale przewidzianymi w ramach konkretnej oferty. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.