Karta Dużej Rodziny - zniżki. Lidl oferuje taniej m.in. słoiczki dla dziecka i kosmetyki

Rodziny wielodzietne mogą korzystać z programu Karta Dużej Rodziny. Jest to szereg zniżek. Taniej można kupić biżuterię, bilet na pociąg albo za symboliczną kwotę wejść do muzeum. Co więcej korzystne zniżki na Kartę Dużej Rodziny spotkamy także w Lidlu czy Kauflandzie.

Karta Dużej Rodziny – zniżki. Idą zmiany

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom, które mają minimum troje dzieci. Rodziny chętnie korzystają ze zniżek, jakie są im oferowane dzięki Karcie Dużej Rodziny. Mogą skorzystać w sumie 8 155 partnerów oferujących zniżki w 28 658 lokalizacji w całej Polsce.

Jak informuje portal gov.pl, Kartę Dużej Rodziny posiada ponad milion rodzin wielodzietnych. To zarówno Karty w formie tradycyjnej – aktywnych jest ich 3 291 666, jak i elektronicznej – 992 440.

Podejmujemy szereg systematycznych działań służących poprawie sytuacji rodzin oraz obywateli, jednocześnie dążąc do zmniejszenia biurokracji poprzez wprowadzenie szeregu ułatwień tak dla obywateli, przedsiębiorców, jak i dla obsługujących ich urzędów. Nowelizacja ustawy o Karcie Dużej Rodziny jest jednym z przykładów takich działań

– mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Karta Dużej Rodziny – zniżki. Co się zmienia?

W planowanej nowelizacji ustawy o Karcie Dużej Rodziny jest punkt dotyczący przeniesienia możliwości wyświetlania elektronicznych Kart Dużej Rodziny do aplikacji mObywatel. Dzięki temu nie będzie konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na rozbudowę funkcjonalności i utrzymania w kolejnych latach dotychczasowej aplikacji.

Dotychczas posiadacze Karty Dużej Rodziny w wersji tradycyjnej musieli złożyć odpowiedni wniosek, by skorzystać z ich elektronicznej wersji. Wkrótce nie będzie to konieczne – wskazuje minister Maląg.

Karta Dużej Rodziny – zniżki. Co można kupić taniej?

Czy Karta Dużej Rodziny naprawdę się opłaca? Wśród zniżek znaleźć można m.in.:

  • 37 proc. zniżki na przejazdy do kolejowe jednorazowe i 49 proc. zniżki na bilety miesięczne dla rodziców, macochy, ojczyma;
  • bezpłatny wstęp do parków narodowych;
  • 75 proc. ulgi przy opłacie za paszport dla dzieci oraz 50 proc. ulgi przy opłacie dla rodziców, macochy, ojczyma.
Zobacz wideo 500 plus. Ważna zmiana terminu składania wniosków

Ciekawe oferty przygotowują także duże sieci supermarketów i dyskontów. Przykładowo posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą zrobić zakupy w sieci Lidl ze zniżką na wybrane produkty.

Lidl oferuje zniżkę w wysokości 10 proc. na wybrane produkty. Są to m.in.:

  • świeże warzywa i owoce z Ryneczku Lidla;
  • chleby i bułki Chrupiące z Pieca;
  • słoiczki dla dzieci Bobovita, Bebiprima, Hipp i Lupilu;
  • produkty kosmetyczne marki Cien;
  • artykuły chemiczne marki W5.
Więcej o: