Bon turystyczny - dla kogo? Rodzice mogą dużo zaoszczędzić na wakacjach z dziećmi. Muszą jednak pilnować określonych terminów

Bon turystyczny wciąż jest ważny. Polski Bon Turystyczny wystartował 1 sierpnia 2020 roku i można go wykorzystać do końca marca 2022 roku. Dla kogo jest bon turystyczny? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Bon turystyczny - dla kogo? na co można wydać? Do kiedy jest ważne 500 plus na wakacje?

Bon turystyczny można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Mamy więc trochę czasu, jednak warto już teraz zarejestrować się w systemie i pobrać bon. Jak to zrobić?

TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT: Jak zrealizować bon turystyczny? Aby pieniądze nie przepadły, należy przestrzegać konkretnych terminów

Bon turystyczny – dla kogo i na co można wydać?

Bon turystyczny ma formę kodu o wartości 500 zł (na niepełnosprawne dziecko otrzymujemy 1000 zł). Warto przed sezonem wakacyjnym wiedzieć, na co można wydać pieniądze z bonu turystycznego. Przykładowo - bonem turystycznym można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego, lub organizację pożytku publicznego na terytorium Polski. 

Jest też trochę zmian od tego roku. W ubiegłym roku 500 plus można było wydać na atrakcje tylko w przypadku rezerwacji minimum jednego noclegu w obiekcie turystycznym. Od 2021 roku to się zmienia. Z bonów turystycznych będzie można korzystać także podczas płacenia za jednodniowe wycieczki wraz z wszelkimi atrakcjami, ale przewidzianymi w ramach danej oferty. 

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny - dla kogo? Zasady świadczenia

Przypomnijmy główne zasady programu Polski Bon Turystyczny:

  • Bonem 500 zł na wakacje zapłacimy za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Na dziecko niepełnosprawne przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.
  • Jeśli kwota świadczenia wychowawczego, przysługuje każdemu z rodziców oddzielnie, każdemu z rodziców przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego – jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko.
  • Bonem możemy płacić wielokrotnie aż do wyczerpania jego wysokości.
  • Bon nie podlega wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany.
  • Bon będzie elektroniczny. Będzie można go aktywować za pośrednictwem platformy PUE ZUS przy wykorzystaniu profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub bankowości internetowej
  • Bon będzie można wykorzystać w konkretnych miejscach, których listę opublikowała Polska Izba Turystyczna.
Więcej o: