25-latka spodziewała się siedmioraczków. Na USG lekarze nie zauważyli dwójki dzieci

Malijka sądziła, że spodziewa się siedmioraczków. Podczas porodu okazało się jednak, że podczas badań USG, lekarze nie zauważyli jeszcze dwójki dzieci. Ciążą Halimy Cassie żyło całe Mali.

Ciąża wielopłodowa występuje w przypadku jednoczesnego rozwoju wewnątrz macicy więcej niż jednego zarodka. Zwykle u człowieka rozwija się jeden płód, jednak zdarza się, że w ciele matki dochodzi do ciąży dwupłodowej (bliźniaczej) lub ciąży wielopłodowej, w sytuacji, gdy poszczególne płody pochodzą z oddalonych od siebie w czasie zapłodnień. Takie sytuacje są jednak niezwykle rzadkie. 12 lat temu było bardzo głośno o Nadyi Suleman, zwanej "Oktomamą", która urodziła ośmioraczki. Jak informuje Reuters, jeszcze więcej, bo aż dziewięcioro dzieci urodziła 25-latka z Mali.

25-latka urodziła dziewięcioro dzieci

Halima Cisse zaczęła rodzić w Maroku we wtorek 4 maja. Pod koniec marca władze Mali zorganizowały kobiecie transport i opiekę medyczną. Ze względu na mnogą ciążę 25-latka wymagała specjalistycznej opieki. Początkowo sądzono, że urodzi siedmioro dzieci, jednak podczas porodu okazało się, iż w czasie badań USG ani lekarze w Mali, ani w Maroku nie dostrzegli dwójki dzieci. Poród przeprowadzono z pomocą cesarskiego cięcia, a Halima urodziła pięć dziewczynek i czterech chłopców. 

Matura 2021 Matura z polskiego była "miłym powiewem świeżości". Nauczycielka: Nie padło pytanie o zmorę uczniów

Zobacz wideo Pandemia uderzyła w młodych. „Ich wejście na rynek pracy jest fatalne”
Noworodki, pięć dziewczynek i czterech chłopców, oraz matka mają się dobrze

- poinformowała minister zdrowia Mali, Fanta Siby, na bieżąco informowana przez malijskiego lekarza, który towarzyszył młodej mamie podczas porodu w marokańskiej placówce.

Jak przypomina Reuters, wielopłodowa ciąża jest bardzo rzadka (to ok. 1-3 proc. ciąż, jeszcze rzadsze są ciąże wielopłodowe jednojajowe, dotyczą 0,3-0,4 proc. ciąż we wszystkich populacjach), a powikłania przy tego typu porodach niestety często powodują, że niektóre dzieci nie dożywają rozwiązania. Halima Cisse ma wrócić do Mali już za kilka tygodni.

Jest ojcem 78 dzieci Wykładowca zapłodnił 44 kobiety i spłodził 78 dzieci. Tłumaczy, dlaczego to robi. "Po prostu nie mogę im odmówić"

Więcej o: