Matura 2021 - wyciek. Temat maturalny nie jest dużym zaskoczeniem. "Klasyk, zazdroszczę"

Matura 2021 z języka polskiego trwa. W Internecie pojawił się post, który wyraźnie sugeruje, że na maturze z polskiego pojawiła się "Lalka". Temat maturalny o ile jest prawdziwy, na pewno podpasował maturzystom.

Maraton maturalny ruszył. Już dziś 271 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników zmierzy się z egzaminem dojrzałości z języka polskiego. To pierwsza z obowiązkowych części matury. Łatwiejszy egzamin odbywający się w ścisłym reżimie sanitarnym zachęcił do poprawki także abiturientów z wcześniejszych roczników. Zarówno język polski, jak i matematykę oraz wybrany język obcy należy zdać na minimum 30 procent, aby cieszyć się z zaliczenia całego egzaminu dojrzałości. Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym to niełatwa przeprawa. Co będzie na maturze z języka polskiego?

Zobacz wideo Matura 2021 - zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa. CKE opublikowała

Matura 2021 - temat maturalny

Temat maturalny to kwestia, która nie tylko interesuje maturzystów, ale także ich rodziców i bliskich, którzy z niepokojem czekają na telefon od tegorocznego absolwenta liceów ogólnokształcących i techników. W sieci pojawiło się mnóstwo postów sugerujących, że na maturze pojawiła się lektura z gwiazdą - "Lalka" Bolesława Prusa. Jeśli przypuszczenia potwierdzą się, to temat maturalny z pewnością był dla maturzystów sprzyjający. Pojawił się także prawdopodobny temat matury:

Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągniecie zamierzonego celu?

- twierdzi jedna z internautek. 

Internauci są zadowoleni z tego, że "Lalka" pojawiła się na maturze. Pod postami zamieścili mnóstwo komentarzy. 

Zazdroszczę!
To klasyk.
Żałuję, że na mojej nie było

- pisali. 

Matury 2021. Co ze sobą zabrać?Matura 2021 przecieki. Nauczycielka: Mam przeczucie, że twórcy arkuszy maturalnych mogli przypomnieć sobie o "Weselu"

Matura 2021 - tematy z poprzednich lat. Jaki temat będzie na maturze?

Maturzyści co roku sprawdzają, co pojawiło się na egzaminach maturalnych w ubiegłych latach. Niektórzy twierdzą, że tematy nie powinny się powtarzać, co jest pewnym ułatwienie podczas nauki. Nie warto się jednak tym sugerować, bowiem CKE może nas zaskoczyć. 

  • Matura z polskiego 2020: "Wesele", "Daremne",
  • Matura z polskiego 2019: "Dziady", cz. III, "Pan Tadeusz", "Samotność",
  • Matura z polskiego 2018: "Lalka", "Noce i dnie",
  • Matura z polskiego 2017: "Ziemia, planeta ludzi", "Słyszę czas",
  • Matura z polskiego 2016: "Dziady", cz. IV, "Dałem słowo",
  • Matura z polskiego 2015: "Lalka", "Ta jedna sztuka",
  • Matura z polskiego 2014: "Potop", "Wesele",
  • Matura z polskiego 2013: "Gloria victis", "Mazowsze" i "Przedwiośnie",
  • Matura z polskiego 2012: "Dziady", "Lalka" i "Ludzie bezdomni".

Matura 2021. Lista lektur poziom podstawowy i rozszerzony"Lalka" Bolesława Prusa - streszczenie lektur, plan wydarzeń, problematyka. Pewniak maturalny

Więcej o: