Bon 500 plus na wakacje. Rodzice, którzy chcą zapłacić mniej za wczasy z dziećmi muszą pamiętać o pilnowaniu konkretnych terminów

Program bon 500 plus na wakacje, czyli Polski Bon Turystyczny, wystartował 1 sierpnia 2020 roku. Do końca lutego 2021 roku Polacy zrealizowali płatności Polskim Bonem Turystycznym na kwotę przekraczającą 281 mln zł. To ponad 425 tysięcy transakcji. Bon 500 plus na wakacje wciąż można wykorzystać, ale trzeba pilnować terminów.

Bon 500 plus na wakacje. Jest jeszcze czas na wykorzystanie świadczenia

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 r.

- brzmi komunikat na stronie zus.pl.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaznaczył także, że z racji wprowadzonych obostrzeń, w marcu bonów nie wykorzystaliśmy prawie wcale. Ale Polacy mają jeszcze czas, aby wykorzystać bon 500 plus na wakacje. Do kiedy bon turystyczny należy wykorzystać?

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon 500 plus na wakacje. Terminy

Mimo obostrzeń i przedłużającego się lockdownu rząd nie zamierza przedłużyć ważności bonu 500 plus na wakacje. Ale uspokajamy, bonu nie musimy wykorzystać na już. Rodzice mają czas do końca marca 2022 roku. Bon można aktywować w dowolnym momencie, choćby tuż przed planowanym wyjazdem. Świadczenie nie przepadnie, nawet jeśli bon nie został aktywowany.

Bon 500 plus na wakacje. Zaraz znowu będzie o nim głośno

W ostatnich miesiącach rząd nie promował bonu 500 plus na wakacje. Obostrzenia i walka z pandemią nie sprzyjały podróżom.

Po licznych konsultacjach z branżą turystyczną uznaliśmy, że priorytetem powinno być wykorzystanie bonu turystycznego już podczas najbliższego sezonu wakacyjnego. I stąd lada chwila będzie promowany. Będziemy o nim przypominać, gdy tylko sytuacja epidemiczna pozwoli myśleć o regularnej turystyce.

- twierdził wiceministra rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy w rozmowie z money.pl.

Więcej o: