Imiona kobiet, które uchodzą za perfekcjonistki. Lista pomysłów na imiona dla dziewczynek z wyjątkowym znaczeniem

Każdy z nas obawia się porównywania z innymi. W życiu perfekcjonistek obawy te potrafią przybrać monstrualne rozmiary. Perfekcjonistki stawiają sobie bardzo wysoko poprzeczkę, chcą we wszystkim być najlepsze, mieć wszystko ułożone w kalendarzu i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Znacie jakieś perfekcjonistki?

Stawiają sobie (czasem naprawdę nieracjonalne) cele i dążą do ich realizacji za wszelką cenę. Chcą przy tym zadania wykonać najlepiej jak potrafią, idealnie, bez niedociągnięć. W ich domach też zwykle wszystko chodzi jak w zegarku. Porządek jest dla nich najważniejszy, a dzieci zawsze mają odrobione lekcje. Perfekcjonistki. Ważne jednak, aby zbyt wygórowane oczekiwania względem siebie i innych nie przysłoniły nam radości życia. Czasem to bardzo utrudnia relacje i wręcz unieszczęśliwia.

Znasz kogoś takiego? A może sama jesteś w gronie perfekcjonistek? Kobiety o tych imiona częściej niż inne są perfekcjonistkami.

Izabela

Iza ma obsesję na punkcie swoich wad i słabości. Nieustająco analizuje, czy inni wiedzą o jej porażkach i jak ją odbierają. Zapomina, że nie wolno uniezależniać swojego samopoczucia od innych. Nawet najbardziej pracowita i niezawodna osoba, czasem popełnia błędy.

Paulina

Nie analizuje, jak postrzegają ją inni, ale sama jest dla siebie największym krytykiem. Nic jej się nie podoba, zawsze uważa, że może więcej, wyżej, mocniej, bardziej. Trudno jej odmawiać. Uważa, że każda odmowa z jej strony zostanie odebrana jako komunikat: nie radzę sobie, nie dam rady. Dziewczyny o tym imieniu zasługują na naprawdę długie wakacje, które pomogą się im odprężyć i nabrać dystansu.

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Marlena 

Jest pracowita i zdolna. Wykazuje się  w szkole od najmłodszych lat. Lubi być prymuską i dostawać same szóstki. Kryje wiele talentów, ale nie potrafi skupić się na jednym. Chce być najlepsza we wszystkim, co robi.

Jest bardzo energiczna i przyjmuje na siebie zbyt wiele obowiązków. Często ma żal, że nie jest odpowiednio wynagradzana.

Iga

Iga ma od najmłodszych lat wypełniony grafik po brzegi. Jest uczynna i chce wszystkim pomóc. Często angażuje się w prace społeczne i wolontariaty. Obowiązki i ich perfekcyjne wypełnianie przysłania jej własne marzenia. Powinna częściej myśleć o sobie!

Więcej o: