Chłopcu co noc dokuczały koszmary. Wkrótce zauważono, że wyjątkowo polubił psa znajomego

Tupper Dunlop to cierpiący na autyzm chłopiec, który w czworonogu odnalazł najlepszego przyjaciela. Niegdyś nie mógł zasnąć, trząsł się i płakał, bo dręczyły go koszmary. Dzięki obecności zwierzaka czuje się o wiele lepiej. Ich przyjaźń trwa już wiele lat.

Chociaż malutki Trupper Dunlop był w stanie przespać cała noc, jego sny zakłócały koszmary. Ataki, podczas których płakał i krzyczał, potrafiły trwać nawet 45 minut. Dopiero gdy wyciszył się i uspokoił, był w stanie jakoś zasnąć. Jego mama długo szukała sposobu, aby temu zaradzić. Sytuacja zmieniła się jednak, gdy rodzinę odwiedził znajomy z psem.

Niezwykła relacja chłopca i psa

Należy zaznaczyć, że senne ataki nie były jedynymi problemami, z którymi borykał się cierpiący na autyzm chłopiec. Gdy miał dwa lata, nie potrafił nawiązać z nikim kontaktu wzrokowego. Miał również problemy z wymową i nie reagował na swoje własne imię. Rodzice długo szukali sposobu, aby pomóc swojemu dziecku. Rozwiązaniem okazał się pies przeszkolony do pracy z osobami cierpiącymi na autyzm o imieniu Lego. Pomysł na zakup nowego członka rodziny pojawił się w momencie, gdy zauważono, że Trupper ma doskonały kontakt z pupilem znajomego. Gdy ten odwiedzał rodzinę, chłopiec od razu zajmował się zabawą z psem. Zwierzak chętnie aportował, a podekscytowany chłopiec szczerze się uśmiechał. Obserwowanie tej dwójki sprawiło, że rodzice zaczęli zastanawiać się nad kupnem zwierzęcia, które byłoby dobrym wsparciem dla Truppera i ułatwiło mu nawiązywanie interakcji z innymi ludźmi.

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William grali w golfa, a potem zadomowili się na farmie

Pies uratował noworodkaPies doprowadził do noworodka porzuconego na wysypisku śmieci. Uratował dziecku życie

W ten sposób do rodziny dołączył Lego. Rodzice szybko przekonali się, że decyzja o kupnie czworonoga była strzałem w dziesiątkę. Chłopiec zaczął mówić i chętnie uczestniczyć w codziennych czynnościach, takich, jak chociażby wspólne spacery. Dziś wierny przyjaciel towarzyszy mu także w nauce. Rodzina założyła fanpage na Facebooku, na którym publikuje różne zdjęcia przedstawiające Truppera i Lego oraz opowiada o ich niezwykłej przyjaźni.

Chłopiec zasypia ze swoim przyjacielem, jest spokojniejszy i nie budzi się z krzykiem. Zdaniem jego mamy - Nancy - za sprawą kontaktu z czworonogiem u Truppera wydziela się serotonina, czyli hormon odpowiedzialny za poczucie szczęścia. Rodzina dzięki fundacji zbiera pieniądze potrzebne na szkolenia, dzięki którym Lego skuteczniej wspiera chłopca.

To nagranie pokazuje relację psa i dziewczynki.To nagranie to hit w sieci. Pokazuje relację psa i niemowlaka