Dzień wolny za święto w sobotę. Rodzinne aktywności w czasie lockdownu

Dzień wolny za święto w sobotę warto spędzić z dzieckiem w sposób aktywny, z dala od komputera i telewizora. Epidemia koronawirusa wyklucza niektóre aktywności, ale możliwości wciąż mamy całkiem sporo.

Dzień wolny za święto w sobotę w tym roku należy się pracownikom z racji tego, że Święto Pracy 1 maja wypada właśnie w sobotę. Tymczasem Święto Konstytucji 3 maja to poniedziałek, więc tegoroczna majówka jest wyjątkowo krótka

Dzień wolny za święto w sobotę

Zgodnie z artykułem 130, §2 Kodeksu Pracy:

"Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin".

Oznacza to, że pracownikom przysługuje do odbioru dzień wolny za 1 maja. Termin odebrania tego dnia można ustalić wspólnie z pracodawcą, w niektórych firmach jest odgórnie narzucony, wiele firm odbiera go we wtorek, przedłużając tym samym majówkę o jeden dzień. 

Kiedy jest majówka? Rodzinne aktywności w czasie lockdownu

Majówka w czasie lockdownu wiąże się z wieloma ograniczeniami m.in. w tym roku większość z nas nie wyjedzie nigdzie z rodziną. Nie oznacza to jednak, że musimy siedzieć w domu. Wręcz przeciwnie, warto ten czas zaplanować na rodzinnych aktywnościach na świeżym powietrzu. Oto kilka możliwości:

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Dzień wolny za święto w sobotę - jak spędzić go aktywnie z dziećmi?

Panująca epidemia koronawirusa i ograniczenia wprowadzone przez rząd znacznie utrudniają planowanie rodzinnych aktywności, ale nie umożliwiają ich. Dzień wolny za święto w sobotę najlepiej spędzić z dziećmi na świeżym powietrzu (jeśli oczywiście pogoda na to pozwoli). Oto kilka możliwości: 

  • wizyta w ZOO
  • wizyta w parku edukacyjnym
  • wycieczka rowerowa
  • spacer w lesie połączony z piknikiem
  • grillowanie na działce, w ogrodzie, w parku lub na polanie w wyznaczonych do tego miejscach
  • wspólna jazda na rolkach/deskorolce
  • gra miejska
  • podchody

Dzień wolny za święto w sobotę - bez telewizora i komputera

Dzień wolny za święto w sobotę warto spędzić z dziećmi w ciekawy i aktywny sposób. Nasze pociechy od wielu miesięcy uczą się zdalnie, spędzając przed monitorem komputera bardzo dużo czasu. Właśnie dlatego czas wolny lepiej zaplanować w inny sposób.  Jeśli pogoda nie dopisze, można postawić na turniej gier planszowych, układanie puzzli, wspólne rysowanie lub gotowanie. Możliwości jest naprawdę sporo.

Więcej o: