Ile dni do końca roku szkolnego? 6 lub 62 - w zależności od rocznika

Ile dni do końca roku szkolnego? Początek wakacji dla wielu uczniów oznacza wyłączenie komputerów, przed którymi spędzali w ostatnich miesiącach po kilka godzin dziennie. Rok szkolny 2020/2021 był wyjątkowo trudny i uciążliwy. Na szczęście wakacje coraz bliżej.

Ile dni do końca roku szkolnego? To zależy dla kogo. Maturzyści z racji czekających ich egzaminów dojrzałości zakończą naukę w roku 2020/2021 nieco wcześniej niż pozostałe roczniki, już za kilka dni. Wakacje 2021 oficjalnie rozpoczynają się wraz z dniem zakończenia roku szkolnego, ten jest zaplanowany 25 czerwca, czyli na piątek 25 czerwca. Letnia przerwa od nauki potrwa do 1 września, czyli  67 dni. 

Ile dni do końca wakacji? Dla maturzystów mniej niż tydzień 

Uczniowie szkół średnich mają dłuższe wakacje niż pozostałe roczniki. Tylko w teorii jednak, bo zanim zaczną letni wypoczynek, czekają ich jeszcze egzaminy dojrzałości. Dla nich oficjalny koniec roku szkolnego będzie miał miejsce 30 kwietnia. Zostało im więc nieco mniej niż tydzień nauki. Matury z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego na poziomach podstawowych zaczynają się we wtorek 4 maja i potrwają do 6 maja. Termin dodatkowy to 1-16 czerwca, a sesja poprawkowa przewidziana jest na 24 sierpnia. 

Ile dni do końca wakacji? Dla niektórych 62 

Uczniowie, których nie czeka w tym roku matura kończą zajęcia nieco później, bo dopiero 25 czerwca. Zostały im zatem 62 dni nauki, czyli osiem tygodni. Mają już niewiele czasu na nadrobienie zaległości. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Ile dni do końca wakacji? Czy uczniowie wrócą do szkół 

Zgodnie z decyzją rządu uczniowie klas 1-3 w województwach, w których sytuacja epidemiologiczna jest względnie dobra powrócą do nauczania hybrydowego już w najbliższy poniedziałek, czyli 26 kwietnia. Pozostałe roczniki czekają na oficjalną decyzję rządu w ich sprawie. Większość dzieci ma nadzieję, że wszystko pójdzie po myśli Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki, który jakiś czas temu powiedział:  

Jestem przekonany, że ten rok szkolny dokończymy w szkołach, wrócimy do nauki stacjonarnej w przedszkolach i szkołach 

- zapewnił minister Przemysław Czarnek.  

Mamy nadzieję na powrót dzieci do szkół od poniedziałku 26 kwietnia. Ale stanie się tak, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli 

- powiedział szef resortu edukacji w rozmowie z TVN24. 

Więcej o: