Nauka hybrydowa a zasiłek opiekuńczy. Zasiłek przysługuje tylko do 25 kwietnia

- Wykonujemy dwa poważne kroki. Po pierwsze, przywracamy edukację hybrydową w klasach 1-3. Będzie obowiązywała w 11 województwach. Drugie obostrzenia, które zostaną złagodzone od poniedziałku 26 kwietnia dotyczą branży beauty. Zostaną otwarte salony urody, zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne - wyjaśnił minister Niedzielski podczas konferencji prasowej 21 kwietnia. Czy nauka hybrydowa wpłynie na możliwość zasiłku opiekuńczego?

 Nauka hybrydowa a zasiłek opiekuńczy. Dzieci wracają do szkół

Konferencja prasowa rządu z 21 kwietnia pozwoliła mieć nadzieję, że szkoły zostaną ponownie otwarte już niedługo. Nauczanie hybrydowe wraca w niektórych województwach. Nauczanie hybrydowe wraca w niektórych województwach. Od poniedziałku 26 kwietnia szkoły zostaną otwarte, ale nie wszyscy wracają do szkolnych murów. Liczba zakażeń spada, jednak wolno i nie we wszystkich regionach zadowalająco szybko. Właśnie tam obostrzenia pozostają bez zmian.

Do tych regionów przede wszystkim należy województwo śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie. Na drugim biegunie są województwa, gdzie sytuacja jest lepsza, takie jak podlaskie, podkarpackie i  warmińsko-mazurskie. Rozbieżność jest duża

- zauważył Niedzielski.

W pięciu województwach, wymienionych przez Niedzielskiego, postanowiono utrzymać wprowadzone dotychczas obostrzenia. W pozostałych województwach zdecydowano się na złagodzenie restrykcji i wprowadzeniu między innymi nauczania hybrydowego. Wielu rodziców zastanawia się, czy nauka hybrydowa wpłynie na możliwość pobierania zasiłku opiekuńczego.

Zobacz wideo Poluzowania obostrzeń w części województw. Wraca część usług i nauczanie hybrydowe

 Nauka hybrydowa a zasiłek opiekuńczy. Jak to będzie wyglądać?

Niestety temat nauki hybrydowej a zasiłku opiekuńczego nie został poruszony podczas konferencji Adama Niedzielskiego. Trudno więc wyobrazić sobie, jak będą wyglądały możliwości związane z zasiłkiem opiekuńczym. Istnieje możliwość pobierania zasiłku opiekuńczego tylko w tygodniu, kiedy dziecko będzie kontynuowało naukę w domu. Jednak szczegóły nie są znane.

Przypomnijmy, że zasiłek opiekuńczy przysługuje tylko do 25 kwietnia.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy kolejny raz został wydłużony. Oznacza to, że do 25 kwietnia uprawnieni rodzice mogą skorzystać z tej formy wsparcia

- przekazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Co z zasiłkiem opiekuńczym po 25 kwietnia? Także nie zostały podjęte decyzje w tej kwestii.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony, ale nie przysługuje już każdemu. Od poniedziałku dzieci wracają do przedszkoli i żłobków

Więcej o: