Pogoda maj 2021. Jeśli prognoza na majówkę się spełni, będzie można zorganizować rodzinnego grilla lub wycieczkę

Pogoda maj 2021 - wiele osób sprawdza prognozę na majówkę. W związku z tym, że dni wolne upłyną pod znakiem obostrzeń, wszyscy liczą, chociaż na to, że będą mogli je spędzić na świeżym powietrzu z najbliższymi. Prognoza pogody na majówkę wygląda obiecująco.

Długi weekend majowy 2021 wypada dość niekorzystnie, jeśli chodzi o dni wolne od szkoły i pracy. To m.in. 1 maja, czyli Święto Pracy (Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy). To zgodnie z tradycją (a także i ustawą) dzień wolny od pracy. Jeżeli to święto wypada w sobotę, a tak jest właśnie w tym roku, możemy odebrać dzień wolny w innym terminie.

Jak spędzimy majówkę? Wiele zależy od obostrzeń i od pogody. Na szczęście prognoza pogody wygląda optymistycznie, więc pomysłów na spędzenie majówki, nie łamiąc restrykcji, jest wiele. 

Długi weekend majowy będzie upalny? Pogoda na maj 2021

Zgodnie z decyzją rządu do 3 maja włącznie z obiektów noclegowych i hoteli nadal nie będzie można korzystać. Dlatego trzeba dostosować plany do zaleceń i m.in. pogody. Choć nie ma warunków do zorganizowania dłuższego, kilkudniowego wyjazdu, można zdecydować się na wycieczkę jednodniową, rowerową, spacery, albo zorganizować rodzinnego grilla. 

Tak wyglądała majówka 2020 w SopocieDługi weekend majowy 2021. Rodzicom należy się dzień wolny za 1 maja

Pogoda na maj 2021. Jaka będzie pogoda na majówkę? Prognozy są optymistyczne

W majówkę do Polski mają dotrzeć masy ciepłego powietrza znad Afryki, które sprawią, że temperatura podskoczy nawet do 30 st. C. Majówka zapowiada się zatem upalnie, w niektórych miejscach, szczególnie w północno-wschodniej części kraju mogą pojawić się burze z opadami deszczu, wynika z prognoz synoptyków portalu wxcharts.com.

Jak będzie wyglądała tegoroczna majówka? Temperatura będzie w normie, tylko na północy kraju może być nieco cieplej. Opady przeważnie w normie, choć nieco więcej deszczu spadnie w pasie centralnej Polski

- poinformował z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze. 

Zobacz wideo Pandemia uderza w młodych. Psychiatra: Narastają w nich trudne emocje
Więcej o: