Kiedy jest Boże Ciało 2021? Majowy długi weekend uczniowie spędzą w domach. Czerwcowy wciąż stoi pod znakiem zapytania

Uczniów przed wakacjami czekają jeszcze dwa długie weekendy - jeden w majówkę, a drugi w czerwcu, kiedy wypada Boże Ciało. Niestety, możliwe, że będzie to czas spędzony pod hasłem obostrzeń.

Dni wolne od nauki szkolnej są terminami, które zawsze szczególnie interesowały uczniów spragnionych odpoczynku po miesiącach nauki. W roku szkolnym 2020/2021 przed wakacjami dzieci i młodzież czekają jeszcze dwa długie weekendy. Niestety, sytuacja epidemiczna w Polsce jest bardzo poważna. Minister zdrowia na konferencji prasowej ogłosił przedłużenie obostrzeń na czas majówki

Kiedy jest Boże Ciało 2021?

Żeby nie było wątpliwości dotyczących majówki, przedłużamy do 3 maja restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych

- mówił Adam Niedzielski.

Uprzedził, że podczas majowego wolnego sanepid i policja będą kontrolować, czy obostrzenia są przestrzegane. Przypominamy, że jak co roku majówkę obchodzimy w dniach 1-3 maja. Tym razem Święto Pracy 1 maja wypada jednak w sobotę, dlatego dzieci będą mogły odpocząć od nauki jedynie w poniedziałek 3 maja.

Minister Czarnek o powrocie do szkół we wrześniu. Priorytetem w roku szkolnym 2021/2022 ma być wychowanie do życia w rodzinieCo czeka uczniów po powrocie do szkoły? Minister Czarnek stawia na nietypowy przedmiot. Chce walczyć z kryzysem w rodzinach

Zobacz wideo Restrykcje przedłużone z wyjątkami. Dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli

Kolejną okazją do odpoczynku na łonie natury, rodzinnych wyjazdów i grillowania zawsze był również długi czerwcowy weekend. W 2021 roku Boże Ciało wypada 3 czerwca. W Kościele Katolickim jest to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. Jej głównym punktem jest procesja eucharystyczna ulicami miast. Na czele pochodu niesiona jest monstrancja z Najświętszy Sakramentem, czyli naczynie, w którym do adoracji wiernych wystawiany jest chleb eucharystyczny. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach (jest ich tylu, ilu było ewangelistów) a na każdym przystanku czytane są fragmenty z danej Ewangelii - Mateusza, Marka, Łukasza lub Jana. Nie wiadomo jednak, czy w związku z zagrożeniem epidemicznym pochód się odbędzie. Najprawdopodobniej zostanie to ogłoszone na konferencji ministra zdrowia, po dokładnej analizie liczby zakażeń i wolnych respiratorów. Jeśli sytuacja w Polsce się poprawi, istnieje szansa, że restrykcje zostaną łagodzone.

Dla niewierzących lub niepraktykujących rodzin Boże Ciało stanowi po prostu przedłużenie weekendu. Jeżeli dyrektor danej szkoły podejmie taką decyzję, uczniowie będą zwolnieni z zajęć edukacyjnych także w piątek 4 czerwca. Chociaż w tym roku rodzice raczej nie planują z wyprzedzeniem dalszych wyjazdów (hotele nadal są zamknięte), możliwe, że będzie można spędzić ten okres na spacerze lesie, wycieczce rowerowej lub na pikniku na działce, lub w parku.

Egzamin ósmoklasisty 2022Kiedy egzaminy ósmoklasisty 2021? Termin przełożony na koniec maja

Więcej o: