Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Wakacje w tym roku są krótsze

Wakacje i to kiedy kończy się rok szkolny 2021 to gorący temat. Istniało zagrożenie, że wakacje nie zaczną się planowa, a rok szkolny będzie wydłużony. Tak się jednak nie stało. Warto jednak wiedzieć, że tegoroczne wakacje będą krótsze - na przykład porównujące je z tymi z 2019 roku.

Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Wakacje nie są zagrożone

Rok szkolny 2020/2021 to wyjątkowo trudny rok dla uczniów. Większość czasu uczyli się zdalnie. Nic dziwnego, że Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważało wydłużenie roku szkolnego. W ten sposób można byłoby, choć minimalnie wyrównać nierówności w nauce, pozbyć się nagromadzonych zaległości. Politycy nie zdecydowali się jednak na taki krok.

Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Redakcja edziecko.pl zapytała bezpośrednio Ministerstwo Edukacji Narodowej o wakacje i o to kiedy kończy się rok szkolny 2021. Podczas rozmowy wypłynęła także kwestia wydłużenia roku szkolnego w celu nadrobienia braków programowych.

Jedno jest pewne. Czas wakacji jest okresem odpoczynku dla dzieci, uczniów i przerwy od zajęć lekcyjnych. W tym zakresie nie planujemy żadnych zmian

- wyjaśniła Anna Ostrowska, rzeczniczka MEN.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Kiedy są wakacje 2021? MEN: Jedno jest pewne, czas wakacji jest okresem odpoczynku

W kalendarzu szkolnym termin wakacji zaplanowany jest na 25 czerwca. I właśnie pod koniec czerwca skończy się rok szkoły 2021.

Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Harmonogram dni wolnych

Ale zanim wakacje, uczniów czeka jeszcze trochę wolnego. Na początek majówka. Choć wypada w tym roku niekorzystnie, to można ją sprytnie wydłużyć. Wolny jest tylko 3 maja, który wypada w poniedziałek. Jednak za 1 maja (sobota) także należy się dzień wolny. Każda szkoła może zaplanować oddanie tego dnia w innym terminie. Jednak jeśli uda się odebrać go 4 maja lub 30 kwietnia, mamy już 4 dni wolnego.

Zobacz wideo Restrykcje przedłużone z wyjątkami. Dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli

W na początku czerwca wypada jeszcze Boże Ciało. W tym roku święto obchodzimy 3 czerwca. W niektórych szkołach uczniowie mogą zostać zwolnieni z lekcji także dzień później, w piątek 4 czerwca.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 zaplanowano na piątek 25 czerwca. I właśnie wtedy rozpoczną się oficjalnie wakacje, które potrwają do 1 września. W 2021 roku wakacje będą trwały 67 dni. W 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a dwa lata temu dłużej – aż 74 dni. Wynika to wyłącznie z rozłożenia dni w czerwcu i wrześniu w kalendarzu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA