Kiedy są wakacje 2021? Niektórzy zaczną je już za 14 dni, inni dopiero za 65 dni

Kiedy wakacje? Wielkie odliczanie trwa wraz z pojawieniem się pierwszych wiosennych promieni słońca, zapowiadających nadejście cieplejszych dni. Uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych zaczną je wcześniej.

Za ile są wakacje 2021? Co roku, w okolicach maja uczniowie szkół podstawowych i średnich zaczynają częściej zadawać to pytanie i odliczać dni do zakończenia roku szkolnego. W tym roku wakacji z pewnością wyczekują bardziej niż zwykle, z racji tego, że ten rok szkolny w większości spędzili w domach, przed komputerami, ucząc się zdalnie z powodu panującej epidemii koronawirusa.

Kiedy wakacje - odliczanie do zakończenia roku szkolnego

Kiedy wakacje - odliczanie trwa! Wakacje zaczynają się za dziewięć tygodni, dokładnie za 65 dni. Dłuższe wakacje 2021 czekają uczniów szkół średnich. 30 kwietnia, w piątek jest zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów. Egzaminy maturalne w 2021 roku mają się zacząć cztery dni później, w terminie głównym od 4 do 20 maja. Sesja poprawkowa odbędzie się 24 sierpnia.

Kiedy zaczynają się wakacje?Kiedy zaczynają się wakacje? Dla niektórych lada moment, dla pozostałych w czerwcu. Przedtem czeka ich jeszcze kilka dni wolnych

Za ile są wakacje 2021. W tym roku są krótsze?

Wakacje 2021 rozpoczną się tego dnia, kiedy jest zakończenie roku szkolnego. W tym roku ten dzień wypada w piątek 25 czerwca. Wakacje 2021 potrwają do środy 1 września, czyli będą trwały dokładnie 67 dni. W tym roku wakacje są krótsze niż w ubiegłym roku, bo wtedy trwały aż 74 dni.

Loty z Wrocławia na ZanzibarWakacje i koniec roku szkolnego 2021. Odliczanie! Co z wyjazdami za granicę? "Z miesiąca na miesiąc rezerwacji przybywa"

Kiedy wakacje? Najpierw prawdopodobny powrót do szkół

Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek zapowiedział, ze jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie być może wrócą do szkół. 

Jestem przekonany, że ten rok szkolny dokończymy w szkołach, wrócimy do nauki stacjonarnej w przedszkolach i szkołach. Mamy nadzieję na powrót dzieci do szkół od poniedziałku 26 kwietnia. Ale stanie się tak, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli

- powiedział Przemysław Czarnek w rozmowie z TVN24. Wszystko zapewne wyjaśni się w ciągu najbliższych kilku dni. 

Więcej o: