Nabór do przedszkola 2021. Rodzicu, masz niewiele czasu na zapisanie dziecka do przedszkola

Trwa nabór do przedszkola 2021. W różnych miastach i gminach odbywa się on w różnych terminach, jednak zostanie zakończony do końca kwietnia. Przypomnijmy, z wychowania przedszkolnego korzystają dzieci w wieku 3-6 lat.

Nabór do przedszkola 2021. Gov.pl przypomina

Twoje dziecko ma 3, 4, 5 lub 6 lat? Planujesz zapisać je do przedszkola publicznego? A może chcesz zmienić przedszkole, do którego teraz chodzi? Znajdziesz tu ogólne informacje, jak zapisać dziecko do przedszkola. Szczegółowych informacji o rekrutacji szukaj na stronie internetowej wybranego przedszkola lub na stronie twojego urzędu miasta lub gminy.

- czytamy na stronie gov.pl

Nabór do przedszkoli trwa. W niektórych miastach i gminach już są wyniki rekrutacji, w innych – na przykład w Warszawie – jeszcze można zapisać dziecko do przedszkola. W przypadku stolicy listy przyjętych zostaną podane 23 kwietnia. Szczegółowe terminy zapisów znajdziesz na stronie internetowej urzędu miasta lub gminy. Znajdziesz tam też listę przedszkoli, które uczestniczą w rekrutacji.

Jeśli twoje dziecko chodzi już do przedszkola i chcesz, żeby nadal do niego chodziło – złóż u dyrektora deklarację kontynuowania edukacji w tym przedszkolu. Wzór deklaracji otrzymasz w przedszkolu. Zrób to najpóźniej 7 dni przed rekrutacją. 
Jeśli twoje dziecko chodzi już do przedszkola, ale chcesz, żeby chodziło do innego – weź udział w rekrutacji do przedszkola. Poniżej dowiesz się, jak to zrobić.
Jeśli chcesz zapisać dziecko po raz pierwszy do przedszkola – weź udział w rekrutacji do przedszkola. Poniżej dowiesz się, jak to zrobić.
Zasady te dotyczą także oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz publicznych punktów przedszkolnych i publicznych zespołów wychowania przedszkolnego.

- przypomina gov.pl

Zobacz wideo Restrykcje przedłużone z wyjątkami. Dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli

Nabór do przedszkola 2021. Dokumenty

Aby starać się o przyjęcie do przedszkola, musisz przygotować:

  • wniosek o przyjęcie do przedszkola – jeśli składasz wniosek bezpośrednio w przedszkolu, a nie przez internet
  • jeśli składasz wniosek przez internet, urząd może cię poprosić o dostarczenie dokumentów. Postępuj wtedy zgodnie ze wskazówkami, które dostaniesz na platformie rekrutacyjnej. 

Dokumenty do naboru do przedszkola 2021 składasz w wybranym przedszkolu – w przypadku, gdy przedszkole nie prowadzi rekrutacji przez internet. Jeśli placówka prowadzi nabór online, zarejestruj się na platformie rekrutacyjnej i tam złóż swój wniosek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.